روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۸/۰۵
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 545
  • 1,001
  • 1,356,884
معاون تعزیرات حکومتی: برخورد تعزیرات با فروشگاه های پوشاک خارجی

معاون سازمان تعزیرات حکومتی گفت: گشت مشترک تعزیرات با حضور روسای شعب تعزیرات، نمایندگانی از ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز و سایر نهادهای نظارتی با فروشگاه های عرضه پوشاک خارجی قاچاق برخورد می کند.
بر پایه دستوالعمل ماده هفت آیین‌نامه اجرایی ماده ۱۳ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز و به منظور حمایت از تولید پوشاک داخلی، از اول دی، با عرضه برندهای محرز (قطعی) پوشاک قاچاق برخورد می‌شود.
با توجه به پایان یافتن مهلت چند ماهه اخیر برای جمع آوری و عرضه نشدن پوشاک خارجی فاقد شناسه کالا در سطح بازار، بر اساس دستورالعمل یاد شده همچنین دستورالعمل «نحوه صدور گواهی فعالیت نمایندگان و شعب شرکت‌های خارجی عرضه کننده پوشاک در ایران»، از آغاز دی ماه امسال عرضه پوشاک در واحدهای تجاری عرضه کننده پوشاک خارجی فاقد نمایندگی رسمی، ممنوع شده است.
بر این اساس و مطابق قانون، از تاریخ یکم دی ماه نسبت به جمع آوری کامل و پلمب واحدهای متخلف از طریق نهادهای متولی اقدام می شود.
محمدعلی اسفنانی در گفت و گو با خبرنگاران افزود: از هفته گذشته طرح برخورد با برندهای پوشاک قاچاق عملیاتی شده است. ابتدا به فروشنده های پوشاک دارای برند خارجی که فاقد مجوز فروش و نمایندگی رسمی هستند، هشدار داده شد تا نسبت به جمع آوری این نوع کالا اقدام کنند. بازرسی ها ادامه دارد و در صورتی که فروشگاه پوشاک فاقد مجوزهای لازم برای عرضه باشد، برخورد لازم در چارچوب قوانین صورت می گیرد.
اسفنانی اضافه کرد: درباره برخورد با عرضه پوشاک خارجی قاچاق، جلسه ای با حضور عباس جعفری دولت آبادی دادستان تهران نیز برگزار شد تا در صورت نیاز، قوه قضاییه و دادستانی ورود کنند.
معاون سازمان تعزیرات حکومتی گفت: با توجه به اینکه این طرح تازه فعالیت خود را آغاز کرده، هنوز پرونده ای در این رابطه به تعزیرات ارجاع نشده است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز