روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۱۰/۲۷
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 3
  • 761
  • 1,434,400
معاون حمل ونقل وترافیک شهرداری تبریز : فرهنگ ترافیکی وآموزش در اولویت کاری

به گزارش روابط عمومی معاونت حمل ونقل وترافیک شهرداری تبریز ؛ معاون حمل ونقل شهردار با اعلام این خبر گفت : معاونت حمل و نقل قصد دارد همانطور که برای سال قبل طرح LEZ ، برای امسال طرح کاهش حوادث را اجرا کرد برای سال آینده نیز طرح فرهنگ ترافیک و آموزش را در اولویت کاری خود قرار دهد چرا که ما ظرفیت خوبی برای پرداختن به مساله ترافیک داریم که می توان در بخش نهادینه کردن فرهنگ ترافیکی از آنها بهره گرفت.
یوسفی ضمن تاکید بر نقش فرهنگسازی در کاهش تخلفات رانندگان افزود : آموزش مقررات و موازین بین المللی ترافیک به تمامی طبقات جامعه اعم از مردم عادی، مسئولان و مجریان امر نقش بسیار اساسی در اصلاح و کنترل ترافیک خواهد داشت ، زیرا لازمه زندگی کردن در یک جامعه صنعتی و ماشینی ، آشنایی و آگاهی کامل مردم آن جامعه به فرهنگ زندگی در چنین جامعه ای است .
معاون حمل ونقل شهردار به اهمیت حل مشکلات ترافیکی اشاره کرد و افزود: برای این مساله باید راهکارهای حل این معضل به صورت تخصصی از ابعاد مختلف بررسی شود و مواردی چون آموزش افراد در سنین مختلف، نهادینه کردن فرهنگ ترافیک، به روز بودن تجهیزات عمومی، اعمال قوانین و مقررات برای آن چاره اندیشی شود.
وی ادامه داد : به اعتقاد بسیاری از کارشناسان، مهمترین روش ارتقاء فرهنگ ترافیک در جامعه آموزش است. آموزش باید با استفاده از همه ابزار موجود از جمله رسانه‌های تصویری، گفتاری و نوشتاری به صورت مستمر و با در نظر گرفتن ویژگی‌های فراگیر انجام شود. ترافیک امروز با زندگی روزمره شهروندان عجین شده و یکی از مسائل مهم و پیچیده شهری است؛ عدم جامعه پذیری الگوهای رفتاری ترافیکی و فقدان فرهنگ صحیح رانندگی از جمله مهمترین علل ترافیک است.
معاون حمل ونقل شهردار تبریز عقیده دارد در آموزش فرهنگ ترافیک باید به کیفیت آموزش نیز توجه شود و هر چه این آموزش‌ها هدفمندتر و با دوام‌تر باشد پیامد ترافیک در جامعه در سال‌های بعد نیز از سوی شهروندان رعایت شده و اصول فرهنگ ترافیک با رعایت قوانین آن به صورت روان در اذهان و کردار شهروندان نهادینه خواهد شد. همچنین اتخاذ تدابیر و تمهیدات لازم در حوزه رفع ترافیک می‌تواند زمینه برقراری امنیت، آرامش و آسایش مردم را فراهم کند.
یوسفی در خاتمه گفت : همیشه از موضوعی به نام فرهنگسازی در بحث های ترافیکی و آموزشی صحبت می شود؛ موضوعی که علی رغم تاکید بر آن، شواهد و آمار نشان می دهد معمولا مغفول مانده است. برنامه ما در سال جدید پرداخت صحیح به این امر است که امیدوارم نتیجه خوبی به دست بیاوریم .

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز