روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۰۲
روزنامه ساقی آذربایجان
معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی: روند رونق اقتصاد کشوربا مشارکت بخش دولتی و خصوصی

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی ، گردشگری آذربایجان شرقی گفت: تبریز با ۱۰ هزار میلیارد ریال پروژه اجرایی به استقبال تبریز ۲۰۱۸ می رود.
نشست رسمی بررسی راهکارهای مشارکت بخش خصوصی در رویداد ۲۰۱۸، با مدیریت استاندار آذربایجان شرقی و با حضور مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان و جمعی از اعضای انجمن ها و اتحادیه های بخش خصوصی گردشگری، برگزار شد.
مرتضی آبدار در این نشست با بیان اینکه رویداد تاریخی تبریز ۲۰۱۸ فرصتی طلایی است که برای ایران و آذربایجان فراهم شده است، گفت: خوشبختانه دراین جلسه رسما رویداد تاریخی ۲۰۱۸ که در هیئت وزیران توسط نامه نگاری استاندار در کمیسیون فرهنگی و هیئت وزیران کشور به تصویب رسیده است، برگزار شده است.
وی افزود: در راستای این رویداد بزرگ کلیه برنامه های ۱۹ دستگاه اجرایی دولت درگیر این رویداد بوده و قریب به هزار میلیارد بودجه جهت اجرای پروژه های لازم تبریز ۲۰۱۸ اختصاص یافته است، گفتنی است که این بخشها تنها ۳۰ درصد مسیر را در پوشش ظرفیت های گردشگری در تبریز ۲۰۱۸ تامین خواهد کرد و ضرورت ۷۰ درصد باقی مانده با مشارکت جدی مردم و بخش خصوصی گره خورده است.
آبدار در پایان سخنان خود تاکید کرد: تبریز ۲۰۱۸ نقطه آغاز و خانه تکانی گردشگری استان خواهد بود.
این گزارش حاکی است، «سعید شبستری» معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی در این نشست مشارکت بخش دولتی و خصوصی را لازمه روند رونق دهی اقتصاد کشور معرفی کرد و گفت: همان طور که مستحضرید اقتصاد کشور ما وابسته به نفت است و اگر بخواهیم این وابستگی را از بین ببریم، راهکار اصلی این موضوع، رو آوردن بر صنایع غیر است تا مولد صنعت و تولیدی دیگر شود، یکی از مهم ترین این راهکار ها صنعت پاک گردشگری است، اما باید در این راستا موضوعات فرهنگی را در اولویت های کاری قرار دهیم.
وی با بیان اینکه هدف از این جلسه بیان انتظارات بخش خصوصی از دولتی است، ادامه داد: تبریز ۲۰۱۸ تنها با بنا کرن چند بنر و ایجاد سایت تحقق نمی یابد، چراکه مشکلات ریشه ای بسیاری از جمله کمبود سرویس بهداشتی، اوضاع نابسامان آسفالت و هتل ها وجود دارد.
معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: باید از ظرفیت های گردشگر پذیر شهر اعم از موزه ها، استادیوم، امامزاده ها و حتی از ظرفیت های هنری نظیر، تئاتر و موسیقی به طور اخص استفاده کرد تا گردشگر تبریز را با ظرفیت هایی که لایق تاریخی آن است بشناسند.
وی ادامه داد: بخش عملیاتی این رویداد مهم را باید بخش های خصوصی بر عهده بگیرند. این یک فرصتی است تا استان را در سطح جهانی معرفی کنیم و بتوانیم این مهم را در بین شهروندان نیز ملموس ساخته و توجیهات لازم را برای آنها فراهم سازیم.
شبستری اظهار کرد: فرهنگ توریست پذیری بسیاری از مسائل فرهنگی را به دنبال خواهد داشت، که در پی آن بسیاری از فرهنگ های رعایت ترافیک، برخورد صحیح با مهمان و گردشگر پی ریزی خواهد شد.
وی تاکید کرد: برای تحقق این اهداف همکاری باید دوطرفه باشد، چراکه توان و برنامه بخش دولتی مشخص است اما این بخش خصوصی است که برنامه های مصوب دولتی را باید به عمل درآورد و اصلاحات اجرایی با مشارکت بخش خصوصی فراهم شود.
شبستری در پایان افزود: حلقه های مشترکی که بین بخش دولتی وخصوصی ایجاد میشود حلقه ای ناگسستنی است تا بتوانیم امور اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی استان را به جلو ببریم، چراکه با این مشارکت می توانیم ظرفیت های اشتغالی را افزایش دهیم و اشتغال را برای جوانان تسهیل دهیم./نصر نیوز

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز