روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۱۲
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 1,071
  • 1,097
  • 1,390,236
معاون عمرانی و زیربنائی سازمان منطقه آزاد ارس خبرداد: انتشار فراخوان طراحی نمادهای شهری در منطقه آزاد ارس

معاون عمرانی و زیربنائی سازمان منطقه آزاد ارس از انتشار فراخوان طراحی نماد شهری با موضوع نماز و ارائه طرح محوطه و نماد سه راهی سایت ژئوپارک ارس در این منطقه خبر داد.
جعفر احمدی با اعلام این خبر، گفت: نماد شهری نماز در راستای ارج نهادن به مفهوم والای نماز، به عنوان رکن اساسی دین مبین اسلام، طراحی و در منطقه آزاد ارس نصب خواهد شد.
وی ارتقا و گسترش آموزه دینی نماز بین اقشار مختلف مردم، ارتقای فضای شهری با استفاده از نمادهای دینی از طریق آفرینش های هنری و بیان مظاهر دینی و معنوی متناسب با فضای شهری جهت تاثیرگذاری مطلوب بر مخاطبان از رویکردهای این فراخوان عنوان کرد.
معاون عمرانی و زیربنائی سازمان منطقه آزاد ارس در مورد شرایط در نظر گرفته شده برای نماد شهری نماز نیز گفت: نگاه نو و خلاقانه به موضوع نماز، پرهیز از ساده انگاری و طرح های شعارگونه، به دور بودن از معانی پیچیده فلسفی و انتقال مفهوم عبادت و رشد معنوی به منظور نشان دادن نماز به عنوان ستون دین و بازدارنده از نگاه، از جمله مواردی می باشند که ارائه دهنده های طرح ملزم به توجه به آن ها هستند.
احمدی افزود: از علاقمندان و فعالان رشته های هنری، معماری و معماری اسلامی دعوت می شود که طرح های پیشنهادی خود را به معاونت عمرانی و زیربنائی سازمان منطقه آزاد ارس ارسال کنند.
وی تصریح کرد: مهلت ارسال آثار پیشنهادی برای طراحی نماد شهری نماز بیستم تیرماه ۹۶ بوده و علاقمندان باید آثار خود را به طور کامل و بر اساس ضوابطی که در فراخوان منتشر شده است، به سازمان منطقه آزاد ارس ارسال کنند.
احمدی در زمینه فراخوان طراحی نماد شهری ژئوپارک ارس نیز گفت: معاونت فنی و زیربنائی سازمان منطقه آزاد ارس در نظر دارد، ساماندهی و زیباسازی سه راهی سایت ژئوپارک ارس در مجاورت پارک کوهستان را با در نظر گرفتن شرایط محیطی به اساتید، دانشجویان، مهندسین معمار و مشاورین ذی صلاح واگذار کند.
وی افزود: علاقمندان به این موضوع می توانند حداکثر تا ۳۰ تیرماه ۹۶ ، طرح های خود را بر اساس ضوابطی که در این فراخوان منتشر شده است به واحد زیباسازی معاونت فنی و زیربنائی سازمان منطقه آزاد ارس ارسال کنند.
احمدی تصریح کرد: زیبایی مناسب در روز و نورپردازی در شب به همراه توجه ویژه به عناصر ژئوپارک ارس و لوگوی این ژئوپارک باید مدنظر طراحان نماد شهری این محوطه باشد./نصر

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز