روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۸/۰۶/۰۲
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 93
  • 507
  • 1,125,950
معرفی ائمه مهمترین وظیفه مداحان است

عضو شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور،معرفی خاندان پیامبر و ائمه اطهار را مهمترین وظیفه گویندگان مذهبی، مداحان و ستایشگران اهل بیت(ع) در زمان ایراد سخنرانی و یا مداحی در مراسم سوگواری حضرت ابا عبدالله الحسین(ع) و یاران باوفایش دانست.
آیت الله عباسعلی اختری در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگاران بابیان اینکه معرفت ائمه یکی از بزرگترین مدال های افتخار است، اظهار داشت: یکی از وظایف بسیار مفید، مهم و ارزنده گویندگان مذهبی و مداحان و ستایشگران اهل بیت(ع)، معرفی خاندان عصمت و طهارت به جامعه است.
اختری گفت: البته معرفی شایستگان خودش یک لیاقت می خواهد، معرفی کردن علی(ع)، یک لیاقت می خواهد، معرفی کردن امام حسین(ع) به جامعه ایران و به دنیا لیاقت می خواهد، معرفی کردن امام صادق(ع) و امام زمان(ع)، به مردم ایران و به مردم و به دنیا لیاقت می خواهد.
وی گفت: حضرت علی(ع)، می فرماید: کسانی که این بزرگان را به مردم معرفی می کنند اینها از همه مردم بیشتر شایسته احترام و تکریمند. متاسفانه بعضی ها در جامعه ما مدام بیگانگان را معرفی و تبلیغ می کنند، بعضی ها هم هستند که در جامعه پیغمران، امامان معصوم(ع)، علمای بزرگ مجاهد و مردان با ایمان و تاریخ ساز و شایستگان را که الگوهای حقیقی هستند به جامعه و مردم معرفی می کنند.
وی افزود: گویندگان مذهبی ، آقایانی که منبر می روند، چه با لباس روحانی و چه با لباس شخصی، مبلغ هستند، سخنرانی می کنند و همچنین مداحانی که دم از اهل بیت می زنند ، شایسته است تمام سخنرانی ها و برنامه های شان را در گام اول طوری تنظیم کنند که امام حسین(ع) را به مردم معرفی کنند و اینکه امام حسین(ع) چه شخصیتی و چه وزنه ای در جهان بود. عزیزانی که در صدد معرفی امام حسین(ع)، هستند، یعنی دوست دارند با همت بلند در این راستا گام بردارند، باید از فرصت طلایی محرم و صفر به بهترین وجه بهره برده و به کمک خود خاندان عصمت و طهارت می توانند ائمه طاهرین را به خوبی و شایستگی به همگان معرفی کنند.
عضو شورای سیاستگذاری ائمه جمعه گفت: امام حسین(ع) قیامی کرد که در تاریخ مثل و مانند ندارد،خدای متعال هم پاداشی به او داده که در این دنیا دیگر مثل و مانند ندارد، امامت را تا قیامت از نسل حسین قرار داده و حسین هم دردانه و جگرگوشه فاطمه(س) و علی(ع) و پیغمبر است.
وی تصریح کرد: این راه های معرفی کردن امام حسین(ع) است که گویندگان مذهبی و مداحان و ستایشگران اهل بیت(ع) باید بدانند.
آیت الله اختری خطاب به گویندگان مذهبی و مداحان اهل بیت(ع) تاکید کرد: مطلب دیگری که گویندگان مذهبی ومداحان و ستایگران اهل بیت(ع)، باید به مردم برسانند و روی این مطلب زیاد تبلیغ بکنند این است که اطاعت و بندگی خدا راهی جز اطاعت از امام(ع)، ندارد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز