روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۳۰
روزنامه ساقی آذربایجان
معرفی بیش از ۱۳۶ نیاز فناورانه در نمایشگاه رینوتکس تبریز

مدیر منطقه ویژه ربع رشیدی تبریز از معرفی بیش از ۱۳۶ نیاز فناورانه در نمایشگاه رینوتکس تبریز خبر داد.
علی جهانگیری در آیین افتتاحیه ششمین نمایشگاه نوآوری و فناوری تبریز (RINOTEX) گفت: از اوایل شروع به کار دولت تدبیر و امید در استان به دنبال ایجاد اکوسیستم نوآوری و فناوری بودیم، پنج استان برای ایجاد منطقه ویژه علم و فناوری مجوز گرفتند و هدف از ایجاد این منطقه این است که از داخل این اکوسیستم، ارزش افزوده دانش بنیان ایجاد شود.
وی افزود: این رویکرد به توجه و حمایت از نوآوری فناورانه و اشاره داشته و به تخریب خلاق شهرت دارد و منجر به معرفی محصولات جدید می‌شود. پیش نیازهای این رویکرد، در تئوری منطقه ویژه این است که تمامی اجزایی که برای ایجاد فضای کسب و کار نوآورانه مورد نیاز است، در شهرها فراهم باشد که در تبریز فراهم است.
علی جهانگیری تاکید کرد: جمهورری اسلامی ایران، سرمایه گذارای زیادی در حوزه آموزش عالی و پژوهش داشته است و اکنون در دهه سوم جمهوری اسلامی باید به دانش بنیان شدن توجه شود، اگر امکانات موجود را در کنار هم قرار داده و با تعریف اهداف مشترک و هم‌افزایی حرکت کنیم، اقتصاد ما نیز دانش بنیان می‌شود.
جهانگیری ادامه داد: تحقق اقتصاد دانش بنیان و همکاری‌های بخش‌های مختلف بدون ورود و حمایت دولت ممکن نیست، دولت کارآفرین نه متمرکز عمل می‌کند و نه همه چیز را به دست بازار می‌سپارد، برندهای معروف به پشتوانه دولت است که به اینجا رسیده‌اند.
علی جهانگیری گفت: معرفی فناوری‌های تولید شده در دانشگاه‌ها و نیازهای بنگاه‌های اقتصادی از اهداف برگزاری ششمین نمایشگاه رینوتکس است و امسال همزمان با نمایشگاه، ۲۷ رویداد جنبی در کنار نمایشگاه برگزار می‌شود، ۲۷ استان‌، طرح‌های خود را به این نمایشگاه آورده‌‌ و بیش از ۱۰۰ داور برای ارزیابی طرح‌ها در آن مشارکت دارند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز