روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۳/۰۸
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 322
  • 351
  • 1,279,855
معرفی دفتر کار گوگل

شرکت گوگل چند سالی‌ است علاوه‌ بر شگفتی‌هایی که در عرصه تکنولوژی ایجاد کرده است، رویه‌ی جالبی درباره نوع برخورد با کارمند و محیط کاری ایجاد کرده است. یکی از زیباترین دفاتر گوگل دفتر واقعد در زوریخ است .
یکی از دفاتر فوق‌العاده و بی‌نظیر گوگل، دفتر کار گوگل در زوریخ است که با وجود راحتی و آسایش بی‌نظیرش، محلی فعال و پویا است.
برای کارمندان شرکت گوگل که در دفتر مرکزی آن در زوریخ کار می‌کنند، محیط کاری بسیار راحت‌تر و سرگرم‌ کننده‌تر از خانه است. طراحی داخلی دفتر این شرکت به مساحت ۱۲/۰۰۰ مترمربع توسط استودیو سوئیسی Camenzind Evolution انجام شده که باعث ایجاد محیطی رنگارنگ و آرام برای کارمندان شده است.
در این طرح فضاهای مجزا برای واحدهای مختلف تعبیه شده که هر کدام از این بخش‌ها دارای امکانات ویژه‌ای هستند. برای رفع خستگی و تنوع، کارمندان شرکت گوگل می‌توانند با بازی کردن، گپ زدن با دوستان و یا استراحت در مکان‌های مخصوص، انرژی تحلیل رفته خود را تقویت کنند.
استفاده از رنگ‌های شاد و متنوع، مبلمان مدرن و راحت و فضای غیر رسمی از ویژگی‌های بارز طراحی داخلی این دفتر کار است و نشان‌ دهنده توجه و حساسیت مدیران ارشد این شرکت نسبت به کارکنان خود است.
توجه به ارگونومی از حد یک ابزار فراتر رفته و به یک استراتژی جهت بهبود بهره‌وری سیستم، ایجاد کار مناسب، پیشگیری از حوادث و بیماری‌های ناشی از کار و بهبود راندمان و عملکرد انسان تبدیل شده است و دیگر نسل جدید ارگونومی مستقل از ملاحظات سازمانی و سیستم مدیریتی نمی‌تواند وجود داشته باشد.
رنگ آمیزی در و دیوار و ابزار و آلات در محیط کار به رنگ‌های ویژه، مبتنی بر این است که کارایی فرد در محیطی با رنگ دلخواهش افزایش پیدا می‌کند. بنابراین ما باید محیط‌های کار را به رنگی درآوریم که برای اکثر کارکنان و کارگران محیطی آرام‌بخش و مطلوب باشد.
این دفتر در عین اینکه محلی بسیار عملکرد گراست یعنی به عنوان مثال به جای استفاده از پله، از سرسره ای که در تصویر مشاهده می کنید استفاده شده، سعی در ایجاد بهترین محیط ممکن برای کارمندان هم کرده است، محیطی که کارمندان شاید در خانه‌های خودشان هم نداشته باشند.
جنسلر (روانشناس) مجموعه‌ای ۲۰۰ تایی از طراح‌هایی محیط‌های گوناگون کاری نظیر دفتر وکالت، مطب پزشک، انتشارات و موسسات مالی و غیره را جمع‌آوری و ارائه کرده است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز