روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۳/۰۸
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 232
  • 351
  • 1,279,765
معضل قدیمی غرب تبریز رفع می‌شود

شهردار تبریز از آخرین مراحل پروژه زیست‌محیطی کانال خلیل‌آباد خبر داد و افزود: این پروژه مهم تاکنون اعتباری بالغ بر ۱۳۰ میلیارد ریال هزینه در بر داشته و با بهره‌برداری از آن، یکی از معضلات قدیمی زیست‌محیطی در غرب تبریز مرتفع خواهد شد.
به گزارش شهریار، صادق نجفی در بازدید از مراحل پایانی این پروژه خاطرنشان کرد: با توجه وضعیت ساختاری شهر تبریز و هدایت بخش قابل‌توجهی از آب‌های سطحی به محدوده جاده سنتو، معضل جمع‌شدن آب‌های پراکنده و راکد، سال‌های متمادی، باعث بوی تعفن در این محدوده شده بود و مورد گلایه به‌حق شهروندان قرار داشت؛ بعلاوه، این معضل، با توجه به مجاورت با ورودی شهر و همجواری با فرودگاه تبریز در شان جایگاه گردشگری شهر نبود.
وی با بیان این‌که شهرداری تبریز در دو سال گذشته، به همین منظور احداث کانال خلیل‌آباد را در دستور عمرانی خود قرار داد، اضافه کرد: با جریان‌سازی آب در این کانال، فاضلابی که از قدیم، از منطقه حیدرآباد وارد آجی چای می‌شد و آب‌های زیرزمینی و سطحی را نیز آلوده می‌کرد، در بستر مناسب کانال هدایت خواهد شد.
شهردار تبریز با اشاره به این که در سه سال اخیر، پروژه‌های عمرانی شهرداری تبریز با هدف رفع نیازهای قدیمی شهر طراحی شده است، افزود: نگرش عمرانی شهرداری تبریز، با پشتوانه‌های مطالعاتی طراحی و اجرایی لازم، نیازسنجی شده و در بخش‌های مختلف عمرانی، ترافیکی و زیست‌محیطی، مثمرثمر خواهد بود.
نجفی همچنین از تلاش مدیران و عوامل اجرایی پروژه قدردانی کرد.
پیش از سخنان شهردار تبریز، اکبر امجدی، سرپرست شهرداری منطقه ۴ تبریز، پروژه کانال خلیل آباد را از طرح های مهم و حیاتی این منطقه از تبریز دانست و درباره مشخصات فنی این پروژه تصریح کرد: کانال خلیل‌آباد به طول ۷ کیلومتر، دارای ۶ دهنه است که با طول تقریبی ۵ کیلومتر طراحی و اجرا شده و هم‌ا‌کنون با ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی در آخرین مراحل تکمیلی است.
وی در خصوص اقدامات انجام شده در این پروژه گفت: عملیات کانال و باکس گذاری به اتمام رسیده و دیوارچینی پروژه نیز در حال اجراست که تاکنون ۶۰۰ مترمکعب از آن اجرا شده است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز