روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۰۹/۲۶
روزنامه ساقی آذربایجان
معضل مقاومت آنتی بیوتیکی ناشی از مصرف خودسرانه دارو

رئیس اداره تشخیص و درمان اداره کل دامپزشکی خراسان‌جنوبی گفت: مصرف بی‌رویه و خودسرانه آنتی بیوتیک ها یک معضل است که سبب مقاوم شدن انواع باکتری ها در برابر داروها می‌شود.
«ابوذر احمدی» با بیان اینکه برخی تولیدکنندگان بدون مشورت با دامپزشک اقدام به مصرف دارو می‌کنند، گفت: پدیده مقاومت آنتی بیوتیکی امر کنترل و درمان بیماری‌ها را در دام و انسان به مخاطره می‌اندازد.
وی تصریح کرد: افزایش آگاهی از مقاومت آنتی بیوتیکی و پیامدهای ناگوار آن بر سلامت جامعه، یکی از شیوه‌های موثر برای محدودسازی بروز و گسترش مقاومت آنتی بیوتیکی است، لذا آموزش و اطلاع رسانی هر چه بیشتر در این زمینه می‌تواند گامی موثر در راستای کاهش مصرف خودسرانه آنتی بیوتیک باشد.
احمدی با تأکید بر رعایت دوره پرهیز از مصرف پیش از حمل و عرضه فرآورده‌های خوراکی دام، افزود: مصرف منطقی آنتی بیوتیک‌ها با حفظ تعهد و پایبندی به دستورالعمل‌ها و رعایت اصول اولیه آنتی بیوتیک تراپی نه تنها مشکل ساز نیست، بلکه می تواند مانع از بروز و شیوع بسیاری از بیماری های مشترک بین انسان و دام و همچنین بیماری‌های دامی شده و به تامین سلامت آحاد جامعه و حفظ سرمایه های دامی کمک شایان توجهی کند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز