روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۶/۱۰/۲۹
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • کاربران حاضر: 0
  • بازدید امروز: 128
  • بازدید دیروز: 1,913
  • کل بازدید ها: 528,675
معضل مقاومت آنتی بیوتیکی ناشی از مصرف خودسرانه دارو

رئیس اداره تشخیص و درمان اداره کل دامپزشکی خراسان‌جنوبی گفت: مصرف بی‌رویه و خودسرانه آنتی بیوتیک ها یک معضل است که سبب مقاوم شدن انواع باکتری ها در برابر داروها می‌شود.
«ابوذر احمدی» با بیان اینکه برخی تولیدکنندگان بدون مشورت با دامپزشک اقدام به مصرف دارو می‌کنند، گفت: پدیده مقاومت آنتی بیوتیکی امر کنترل و درمان بیماری‌ها را در دام و انسان به مخاطره می‌اندازد.
وی تصریح کرد: افزایش آگاهی از مقاومت آنتی بیوتیکی و پیامدهای ناگوار آن بر سلامت جامعه، یکی از شیوه‌های موثر برای محدودسازی بروز و گسترش مقاومت آنتی بیوتیکی است، لذا آموزش و اطلاع رسانی هر چه بیشتر در این زمینه می‌تواند گامی موثر در راستای کاهش مصرف خودسرانه آنتی بیوتیک باشد.
احمدی با تأکید بر رعایت دوره پرهیز از مصرف پیش از حمل و عرضه فرآورده‌های خوراکی دام، افزود: مصرف منطقی آنتی بیوتیک‌ها با حفظ تعهد و پایبندی به دستورالعمل‌ها و رعایت اصول اولیه آنتی بیوتیک تراپی نه تنها مشکل ساز نیست، بلکه می تواند مانع از بروز و شیوع بسیاری از بیماری های مشترک بین انسان و دام و همچنین بیماری‌های دامی شده و به تامین سلامت آحاد جامعه و حفظ سرمایه های دامی کمک شایان توجهی کند.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میدهید!

باخبر شدن از
avatar

wpDiscuz
اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
سامانه پیامکی
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
تصویر روز