روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۲۸
روزنامه ساقی آذربایجان
معـرفی فرصت های سرمایه گذاری و گردشگری مراغــه در نخستین نمایشگاه بین اللملی شهر گردشگر- تهران

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر مراغه نخستین نمایشگاه بین اللملی اقتصاد و سرمایه گذاری گردشگری از چهارم تا هفتم شهریور در محل نمایشگاهی مجتمع تجاری ایران مال تهران توسط کانون ایران نوین و با نظارت و حمایت سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری دایر شد .
شهردار مراغه در جریان بازدید از نمایشگاه و با حضور در غرفه شهرداری ضمن تاکید بر ضرورت توسعه صنعت گردشگری حضور و فعالیت غرفه شهرداری مراغه در نخستین نمایشگاه شهر گردشگر را فرصتی مناسب برای معرفی جاذبه های گردشگری و فرصت های سرمایه گذاری شهرستان دانست و افزود: یکی از بارزترین موفقیت‌های شرکت در نمایشگاه گردشگری ، تلاش در جهت افزایش تعداد گردشگران و افزودن به علاقه‌مندان جاذبه‌های شهرستان تاریخی مراغه و همچنین جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی است .
مهندس احمدی در ادامه صنعت گردشگری را عاملی مهم در توسعه اقتصاد کشور دانست و گفت: باید پیش از گذشته به صنعت گردشگری توجه داشت؛ چرا که از این طریق هم توانسته‌ایم آثار تاریخی، فرهنگی کشور را به جهان معرفی کنیم و هم در مسیر پویا شدن اقتصاد و جذب سرمایه تلاش کنیم .
وی با تاکید بر توسعه صنعت گردشگری در برنامه های مدیریت شهری مراغه افزود: گردشگری محور اصلی پروژه های شهرداری مراغه است و جلب سرمایه گذار و توسعه صنعت گردشگری از اصلی ترین برنامه های شهرداری مراغه خواهد بود .
مهندس احمدی اظهار داشت: پتانسیل های تاریخی و باستانی ، باغات مختلف و متعدد میوه ، طبیعت جذاب ، مساجد تاریخی ، امامزاده ها ، برج های تاریخی ، ویژگیهای علمی و اجتماعی و فرهنگی ، علمای بزرگ در طول تاریخ ، مردمان علاقمند به توسعه ، آثار و مناطق متنوع گردشگری ، ظرفیت های موجود برای سرمایه گذاری ، اهتمام ویژه مدیران شهری و تمامی این موارد زیر ساخت اولیه را برای حرکت در جهت تحقق اهداف مدیریت شهری در راستای توسعه صنعت گردشگری و فعال نمودن سرمایه های موجود و جذب سرمایه های داخلی و خارجی را فراهم کرده است .
شهردار مراغه با بیان اینکه اعتماد سازی در بحث سرمایه گذاری یک اصل است؛ تصریح کرد: شهرداری باید این اعتماد را درمردم به وجود آورد چرا که اگر این اعتماد بین مردم و شهرداری وجود نداشته باشد موجب فرار سرمایه و سرمایه گذار می شود که آفت سرمایه گذاری است .
وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: اداره شهرها در گذشته با توجه به وسعت و جمعیت کم آنها از طریق کمک های دولتی و عوارض ممکن بود ولی اکنون با گسترش شهرنشینی و بالا رفتن توقعات از مدیریت شهری و ضرورت اجرای برنامه های جدید توسط مدیریان شهری و استمرار ارائه خدمات به شهر و شهروندان نیازمند اعتبارات مالی جدیدی است .
مهندس احمدی با تاکید بر ضرورت جذب سرمایه گذار و اجرای پروژه های مشارکتی تصریح کرد: جذب سرمایه های بخش خصوصی و سرمایه های خارجی برای اجرای پروژه های شهرداری ها از روش های معتبر تامین منابع مالی در حوزه مدیریت شهری محسوب می شود .
شهردار مراغه در ادامه سخنان خود با اشاره به اهتمام ویژه شهرداری مراغه به جذب سرمایه گذار و همچنین اتخاذ سیاست و رویکرد های جدید تصریح کرد: به دلیل گسترش شهرنشینی و به تبع آن افزایش فعالیت های شهرداری ها و ضرورت ایجاد زیرساخت های شهری در موضوعات مختلف؛ اداره شهر با اعتبارات دولتی و عوارض که میزان آنها محدود است ، امکان پذیر نمی باشد لذا مدیریت شهری مراغه با اتخاذ رویکردهای نوین سعی دارد با مشارکت بخش خصوصی و باز کردن پای سرمایه گذران به شهر مراغه گامی مهم در توسعه و رونق اقتصادی شهر بردارد .
مهندس احمدی در خاتمه حضور پررنگ شهرداری مراغه در نخستین نمایشگاه اقتصاد و سرمایه گذاری گردشگری را مثبت ارزیابی کرد و گفت: جا دارد از تمامی کارکنان و پرسنل شهرداری که در این نمایشگاه همت ورزیدند تقدیر و تشکر نماییم .
گفتنی است حضور شخصیت های برتر و مطرح کشوری در غرفه شهرداری و استقبال کم نظیر هم وطنان عزیز ازاقصا نقاط کشور نشان از پتانسیل های غنی کهن شهر مراغه دارد .

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز