روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۱۱/۰۵
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 282
  • 826
  • 1,439,548
معماری یک ساختمان برنده مسابقه طراحی شهر کتاب در چین

استدیو معماری آتلیه گلوبال به عنوان برنده رقابت برای طراحی معماری و معماری داخلی “شهر کتاب شنزن” در چین شد.
یک کتابخانه و فضای عمومی واقع در قلب منطقه هنری لانگ هوآ، به عنوان بخشی از تاریخ معاصر و مرکز هنری، پارک های عمومی و نوع شناسی شهری شناخته شد.
این طراحی با هدف ساختن معماری یک سیستم همپوشانی از فضاهای فرهنگی، این منطقه را از بوجود آوره. یک شبکه از تراس های عمودی که نمای زیبایی را نمود می دهد.
نما ساختمان از سازه های عمودی سایه ای تشکیل شده است تا نور خورشید را در زاویه های مختلف فیلتر کند و همچنین شرایط پویایی را برای کتابخوانی فراهم کند. طراحی داخلی از ستون های عمودی بین فضاهای مختلف ایجاد شده است. تکمیل این پروژه برای ۲۰۲۰ میلادی پیش بینی شده است.
بگفته معمار این طرح “ما پیشنهاد می کنیم که ۲۰ درصد از منطقه تعیین شده را به فضای فرهنگی انعطاف پذیر تبدیل کنیم. چنین فضایی آماده تهیه نوع جدیدی از رویدادهای مربوط به کتاب و نمایشگاه ها در آینده است.”
این معماری به عنوان لنگر فرهنگی جدید در ناحیه لانگوا ایجاد شده است. فضای فرهنگی انعطاف پذیر در ابعاد بزرگ و ایجاد گفتمان با زمینه های نو، امکان فعالیت های فرهنگی مختلف در گوشه های مختلف ساختمان را فراهم می سازد و به این ترتیب فضایی برای برنامه کتاب و فضایی فرهنگی انعطاف پذیر می توانند بدون محدودیت در این فضا با یکدیگر همکاری کنند.
میزان قابل توجهی فضای سبز در سایت موجود است که الهام بخش برای ایجاد فضای یکپارچه داخل است. تراسهای بزرگ و سبز در محیط های مختلف ساختمان، به بازدیدکنندگان امکان می دهد که احساس را حتی را در داخل ساختمان تجربه کنند.
اتاق فرهنگی ارتباط را نه تنها در داخل ساختمان، بلکه با شهر نیز تقویت می کند. محیط ساختمان از قشرهای مختلف و مردم و طبیعت را در بر می گیرد.
خیابان فرهنگی در امتداد محیط اطراف به ساختمان می رسد و از طریق تراس ها و دهلیز عمودی گسترش می یابد. این شکل عمودی فضای فرهنگی، تجربه بی سابقه ای را برای خوانندگان به ارمغان می آورد.
این پروژه قرار است تا سال ۲۰۲۰ درشنزن چین و در مساحتی به ابعاد ۴۵/۵۰۰ متر مربع با همکاری سی سی آی پکن صورت پذیرد.

باغ پل لندن اجرا می شود

پروژه باغ لندن به طور رسمی بعد از ۳۷ میلیون یورو هزینه های عمومی اجرا می شود.
سرانجام پروژه بحث برانگیز باغ پل لندن در نهایت ، به عنوان Garden Bridge Trust به پایان می رسد این خبر بصورت رسمی پس از “بسته شدن پروژه” و حمایت شهردار لندن اعلام شد.
لرد مروین دیویس، رئیس انجمن باغ پل، در بیانیه ای که منتشر شد، گفت: “این امر که توسط متولیان اعتماد به این نتیجه می رسند، بدون پشتیبانی شهرداری، این پروژه نمی تواند تحویل داده شود.”
شهردار لندن به طور رسمی حمایت از این پروژه را ، با اشاره به افزایش هزینه های ساخت و ساز و مسائل مربوط به تعمیر و نگهداری در گزارشی که توسط منشی دفترش ارائه شده بود، در اوایل امسال رد کرده بود.
۳۷ میلیون یورو از بودجه عمومی در این پروژه صرف شده بود، پولی که قادر به بازیابی آن نخواهد بود.
بگفته وی: “این وظیفه من است که اطمینان حاصل شود که پول مالیات دهندگان مسئولانه است.” “از قبل از اینکه شهردار شدم متوجه شدم که هیچ پول مالیاتی در لندن برای این پروژه صرف نشده است و زمانی که من شروع کردم، زمان برگزاری جشن باغبان را امتحان کردم تا سعی در حل مسائل جدی جدی با آن داشته باشم.”
این پروژه توسط معمار بریتانیایی توماس هیتروویک طراحی شده بود، در سال ۲۰۱۳ به عنوان نتیجه رقابت برگزار شده درTransport for London برگزار شد. طرفداران اعتقاد داشتند که این پل گردشگری را افزایش می دهد و به عنوان زیرساخت عابر پیاده مناسب عمل می کند، در حالی که منتقدان آن را “پروژه غرور” در منطقه ای از شهر که قبلا به چندین پل ارتباطی دارد، نامیده اند. با وجود تایید برنامه ریزی در سال ۲۰۱۴، و سوالاتی درمورد مشروعیت فرآیند تهیه این پل، منجر به از دست رفتن بیشتر حمایت عمومی و رسمی شد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز