روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۱۰
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 656
  • 749
  • 1,337,141
معماری گوتیک در اروپا

با سفر به کشورهای اروپایی ساختمان ها و بناهای قدیمی را خواهید دید که هر یک به عنوان یک جاذبه منحصر به فرد در اروپا محسوب می شوند. هر یک از این بناها با سبک معماری خاص خود راوی داستانی هستند.
معماری گوتیک یکی از سبک های معماری است. هنری شاهکار و بی نظیر که از صدها سال پیش پا به عرصه وجود گذاشت. این سبک از میان سال ۱۱۳۷ و ۱۱۴۴ میلادی با بازسازی کلیسای”سن دنی” در فرانسه به وجود آمد.
با گذر زمان این سبک، از فرانسه به دیگر نقاط اروپا گسترش پیدا کرد و بعد از مدتی به عنوان یک سبک غالب شناخته شد. با سفر به کشوری مانند ایتالیا شباهت‌های بسیاری را بین معماری گوتیک با سبک معماری رومی‌های باستان می بینید.
بناهایی که با سبک معماری گوتیک ساخته میشوند، دارای سقف‌های بلند و روی ستون ها، طاق ها و سقف ها اشکال هندسی جالبی می بینید.
در بسیاری از شهرها و کشورهای اروپا به خصوص پراگ، فرانسه، ایتالیا، آلمان و … می توانید زیبایی این سبک از معماری را روی بناها به خصوص کلیساها ببنید. در این سبک معماری طراحی های عمودی به خوبی دیده می‌شود، همچنین یکی از ویژگی های این سبک قوس های نوک تیز است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز