روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۵
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 165
  • 761
  • 1,332,866
معیار انتخاب وزرا با هماهنگی بود

حسینعلی امیری، معاون پارلمانی رئیس جمهوری در گفت‌وگو با خبرنگاران می گوید: شاخص معرفی وزرای جدید، کارآمدی و هماهنگی با سیاست‌های دولت بود.
برای معرفی وزرا یک سری شاخص‌های عمومی وجود دارد و در کنار هم یک سری شاخص‌های اختصاصی است. طبیعتاً مهم‌ترین شاخص برای انتخاب این افراد برای حضور در دولت اعتقاد و التزام به سیاست‌ها و جهت‌گیری‌های کلان دولت است. اعتقاد به برنامه‌های آقای رئیس جمهوری که قبلاً به مردم ارائه شده هم از مهم‌ترین شاخص‌های مدنظر برای انتخاب این افراد است. توانمندی و کارآمدی، روحیه کار تیمی با دولت، کارنامه افراد و سابقه اجرایی آنها از جمله شاخص‌های انتخاب افراد است.
مشخصاً انتقاداتی درباره جابه‌جایی آقای شریعتمداری از وزارت صمت به وزارت کار وجود دارد. توجیه و توضیح دولت برای این جابه‌جایی چیست؟
به هر حال شرایط امروز کشور و موقعیت امروز ما با شرایط مرداد سال قبل که شاهد تشکیل کابینه دوازدهم بودیم، کاملاً متفاوت است. ما در شرایط متفاوت قطعاً نیاز به ترکیب متفاوتی در دولت داریم. تفاوت این ترکیب هم می‌تواند ناشی از تغییر افراد و جابه‌جایی با افراد دیگر باشد و هم ناشی از تغییر پست‌ها و سمت‌ها.
آقای رئیس جمهوری با بررسی‌های مفصل و جلسات متعددی که داشتند، به این نتیجه رسیدند که ادامه کار آقای شریعتمداری در کابینه به عنوان وزیر کار می‌تواند مفید به حال کشور و دولت باشد. ایشان سابقه طولانی در بخش‌های مختلف مدیریتی و اجرایی کشور دارد و اکنون نیروی بسیار با تجربه‌ای هست که به نظر آقای رئیس جمهوری می‌تواند در اداره حوزه‌های مرتبط با این وزارتخانه به نحو مطلوبی، مؤثر باشد.
یکی از انتقاداتی که مطرح می‌شد، این بود که تیم اقتصادی دولت با همدیگر هماهنگ نیستند. آیا با این تغییرات شاهد افزایش هماهنگی و کارآمدی تیم اقتصادی دولت خواهیم بود؟
شرایط کشور نسبت به یک سال قبل که دولت دوازدهم شکل گرفت، متفاوت شده است. آقای رئیس جمهوری هم احساس کردند که باید با تغییر شرایط، تغییری هم در دولت صورت بگیرد.
بسیار طبیعی است که این تغییرات در دولت در راستای هم باشند که بتوانند هماهنگی لازم در بدنه اقتصادی دولت را هم ایجاد کنند و این یکی از فاکتورهای مهم انتخاب چهار وزیر پیشنهادی بوده است. برآیند مجموع این دو عامل یعنی انطباق با شرایط روز کشور و همین طور هماهنگی با بقیه کابینه هم تضمین کننده کارآمدی تیم اقتصادی دولت است که ان‌شاءالله در بالاترین سطح بتوانیم شاهد آن باشیم.
وزرای پیشنهادی در اجرای اصل ۱۳۳ قانون اساسی ۴ وزیر پیشنهادی به همراه سوابق و برنامه های کاری جهت اخذ رأی اعتماد به مجلس معرفی شدند.
* وزرات امور اقتصاد و دارای «فرهاد دژپسند»
* وزرات تعاون، کار و رفاه اجتماعی «محمد شریعتمداری»
* راه و شهر سازی «محمد اسلامی»
* وزرات صنعت، معدن ، تجارت «رضا رحمانی».

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز