روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۱۱/۰۵
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 183
  • 826
  • 1,439,449
مـرگ روزانـه ۱۰ نـفر به دلیل اوردوز

طبق یک مطالعه منتشر شده توسط آژانس بهداشت عمومی کانادا به طور متوسط روزانه ۱۰ نفر در این کشور به دلیل اوردوز ناشی از سوء مصرف مواد مخدر غیرقانونی جان خود را از دست می‌دهند.
این مطالعه اطلاعاتی دو ساله را تا ماه مارس ۲۰۱۸ میلادی بررسی کرده و نشان می‌دهد که حدود ۷۵ درصد از افراد قربانی، مردان بین ۲۵ تا ۵۴ ساله بوده و بیشترین اوردوزها زمانی که فرد به تنهایی در یک فضای بسته سوء‌مصرف مواد داشته، رخ داده است.
تقریبا یک چهارم افرادی که به دلیل اوردوز جان باخته‌اند در سال پیش از مرگشان به اورژانس مراجعه داشته‌ و حدود ۱۷ درصد از این بستری‌ها به دلیل مسمومیت با مواد مخدر یا مسائل بهداشت روان بوده است.
این مطالعه همچنین نشان می‌دهد تعداد افرادی که در استان “بریتیش کلمبیا” به دلیل اوردوز ناشی از سوء‌مصرف مواد مخدر غیرقانونی جان باخته‌اند طی پنج سال دو برابر شده و از ۲۹۳ مورد در سال ۲۰۱۱ به ۶۳۹ مورد در سال ۲۰۱۶ افزایش یافته است.
اداره پزشکی قانونی استان بریتیش کلمبیای کانادا پیش‌تر اعلام کرده بود که در بیش از نیمی از افرادی که در سال‌های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ در این استان به دلیل سوء‌مصرف مواد مخدر جان باخته‌اند، اختلالات سلامت روان یا ابتلا به بیماری‌های روان تشخیص داده شده بود.
این مطالعه نشان داد: تنها یک چهارم از افرادی که به دلیل مصرف مواد مخدر اوردوز کرده‌اند در پنج سال آخر زندگی خود اشتغال داشته‌اند و افرادی که به کاری اشتغال داشته‌اند، درآمدی کمی بیشتر از ۲۸ هزار و ۴۰۰ دلار کانادایی کسب می‌کرده‌اند.
حدود یک پنجم از این افراد که کار داشته‌اند، در بخش ساخت‌وساز مشغول به کار بوده که ۱۳ درصد از آنها در بخش تعمیر ساختمان‌ها، مدیریت ضایعات و دیگر صنایع خدمات پشتیبانی مشغول بوده‌اند.
همچنین حدود ۴۰ درصد از قربانیان اوردوز در کانادا در پنج سال آخر زندگی خود از هیچ‌گونه مزایای کمک‌های اجتماعی برخوردار نبوده‌اند.
اکثریت افرادی که در اثر سوء‌مصرف مواد مخدر غیرقانونی در کانادا جان باخته‌اند در دو سال آخر زندگی خود هیچ ارتباطی با پلیس نداشته‌اند و آنهایی که در دو سال آخر زندگی خود به جرمی متهم شده بودند، اغلب به بلندکردن جنس از مغازه‌ها متهم شده بودند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز