روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۱۵
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 26
  • 1,073
  • 1,394,392
مقام انگلیسی: حل موانع بانکی پسا برجام در اولویت دولت انگلیس است

«لیسا ویدون» عضو ارشد وزارت تجارت بین‌الملل انگلیس، طی سخنانی با اشاره به تمایل کمپانی‌های انگلیسی برای ورود به بازار تجاری ایران تأکید کرد: حل موانع بانکی پسا برجام در اولویت دولت انگلیس است.
ویدون افزود: «توافق هسته‌ای وین که سال گذشته به امضاء رسید، فرصتی را به وجود آورد تا جامعه جهانی بار دیگر همکاری و تعاملش را با ایران گسترش دهد».
ویدون در ادامه با بیان اینکه «لغو تحریم‌های اقتصادی علیه ایران در ژانویه گذشته چشم‌انداز جدیدی را در روابط تجاری میان ایران و انگلیس به وجود آورده است» تصریح کرد: این فرصتی برای یک‌بار در نسل، برای کمپانی‌های انگلیسی است.
این مقام انگلیسی یادآور شد: وزیر خارجه انگلیس پیشتر اذعان داشته ایران بازار بزرگی است که پس از فروپاشی شوروی سابق به مدار اقتصاد جهانی وصل می‌شود.
وی در همین رابطه به تلاش دولت انگلیس در گسترش روابطش با ایران پس از توافق هسته‌ای اشاره کرد و بازگشایی سفارتخانه‌های دو کشور و انتخاب لرد نورمن لامونت به‌عنوان فرستاده ویژه دولت انگلیس در امور تجاری ایران را، از نمونه‌های این اقدام برشمرد.
ویدون اضافه کرد: پیش از لغو تحریم‌های بین‌المللی نیز دولت انگلیس کمیته‌ای را در لندن باهدف رفع موانع تجاری با ایران ایجاد کرد و به‌صورت هم‌زمان گروهی در سفارت انگلیس در تهران مأمور بررسی فرصت‌های تجاری و سرمایه‌گذاری میان دو کشور برگزیده شد.
وی بابیان اینکه «علاقه‌مندی زیادی از سوی کمپانی‌های انگلیسی برای بهره‌مندی از فرصت‌های طولانی‌مدت تجاری در ایران وجود دارد» افزود: کمپانی‌های انگلیسی به دنبال ورود به بازار ایران هستند که این نشانه خوبی است.عضو ارشد وزارت تجارت بین‌الملل انگلیس اشاره کرد که در بازه زمانی ژانویه تا سپتامبر گذشته و متعاقب اجرایی شدن برجام، صادرات انگلیس به ایران ۳۶ درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته و در همین حال صادرات ایران به انگلیس نیز ۶۲ درصد افزایش داشته است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز