روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۱۰
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 1
  • 784
  • 1,337,270
مقاومت‌ها باعث تعطیلی اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی

معاون وزیر اقتصاد با اشاره به گله مندی مقام معظم رهبری از کندی اجرای سیاست های اصل ۴۴ قانون اساسی گفت: متاسفانه در رده های پایین مدیریتی برخی از مقاومت ها باعث تعطیلی اجرای این اصل شده است .
میر علی اشرف عبدالله پوری حسینی تصریح کرد: یکی از معضلات کشور مسائل اقتصادی است چنانکه در جلسات مختلف در مورد آن گفت‌و‌گو می‌شود. درکشورمان ، دولت بزرگ ، پرخرج و پرهزینه است و همین باعث شده که تعادل بودجه به هم بریزد و بخش خصوصی نیز رشد نکرده و قدرتمند نشود.
رئیس سازمان خصوصی سازی ادامه داد: کوچک سازی دولت ، واگذاری تصدی گری بخش های دولتی به بخش خصوصی و توانمند کردن این بخش یکی از ملزومات و پیش شرط های اجرای اقتصاد مقاومتی است. در حال حاضر دولت در ایران به آن اندازه کوچک نشده که ما انتظار داشته باشیم که گره های اقتصادی کشور باز شود.
این مقام مسئول در وزارت اقتصاد گفت: سازمان خصوصی سازی در راستای اجرای وظایف خود گام های موثری را برای توانمندی و تشویق بخش خصوصی انجام داده است. تعداد مزایده هایی که در این زمینه برگزار کرده قابل توجه است.
خوشحال هستیم که در سال های ۹۴ و ۹۵ با برگزاری ۵۲۰ مزایده رکورد برگزاری مزایده ها در کشور را شکاندیم. در سال ۹۵ ، ۵۷ درصد مزایده ها با استقبال و موفقیت خوبی مواجه شده است.
پوری حسینی همچنین به موضوع سهام عدالت اشاره کرد و گفت: ‌سهام عدالت یک پروژه بزرگ در کشور است که به خوبی آن را ساماندهی کردیم و توانستیم به ۵۰ میلیون نفر که برای این سهام ثبت‌نام قطعی کرده اند، پاسخگویی لازم را داشته باشیم. سامانه ای در این زمینه ایجاد شده و با اقداماتی که انجام گرفته بلاتکلیفی مردم در مورد این سهام از بین رفته است، به نحوی که در آستانه واریز اولین سود سهام عدالت هستیم.
تاکنون بیش از ۳۵ میلیون نفر به سامانه ای که در این زمینه طراحی شده مراجعه کرده اند و سی میلیون نیز شماره شبای خود را اعلام کرده اند و در آینده ای نزدیک اولین سود این سهام واریز خواهد شد.
میر علی اشرف عبدالله پوری حسینی با بیان اینکه این اقدامات در راستای مردمی سازی اقتصاد انجام می‌شود، در بخش دیگری از صحبت های خود تصریح کرد: مقام معظم رهبری بعضا در سخنان خود از اجرای کند اصل ۴۴ قانون اساسی گله مند بودند. متاسفانه در برخی از رده های پایین مدیریتی مقاومت هایی برای اجرای این اصل وجود دارد و این خود باعث می‌شود که اجرای این اصل با تعطیلی مواجه شود و ضروری است که دولت به رفع این مقاومت ها اقدام کند.
پوری حسینی در پایان گفت: ‌صد هزار میلیارد تومان دارایی دولت در اختیار بخش های دولتی است که متاسفانه سودی به همراه ندارند در حالی که اگر این دارایی ها به بخش خصوصی واگذار شود شاهد بازگشت سرمایه و سود خواهیم بود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز