روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۰۲
روزنامه ساقی آذربایجان
مقاومت میکروبی در ۵۰ درصد بیماری‌های واگیر

مدیرکل دفتر منطقه شرق مدیترانه سازمان بهداشت جهانی ضمن اشاره به آمار بالای مرگ و میر ناشی از مقاومت میکروبی در دنیا اعلام کرد: بیش از ۵۰ درصد بیماری‌های واگیر مقاومت میکروبی پیدا کردند.
محمود فکری در حاشیه اجلاس بین‌المللی چالش‌های نظام مراقبت مقاومت میکروبی با اشاره به قطعنامه سازمان بهداشت جهانی در خصوص مقاومت میکروبی تاکید کرد: ایران جزو اولین کشورهای پیشگام برای اجرای این قطعنامه بوده است.  امروز نیز برنامه اجرای سند ملی مرتبط با این موضوع تدوین شد. مقاومت میکروبی برای ما بسیار حائز اهمیت است. طبق مطالعه‌ای که در سال ۲۰۱۴ انجام شد، متوجه شدیم بیش از ۵۰ درصد بیماری‌های واگیر، مقاومت میکروبی پیدا کرده‌اند. به همین دلیل باید این موضوع بسیار مورد توجه قرار گیرد.
مدیرکل دفتر منطقه شرق مدیترانه سازمان بهداشت جهانی ادامه داد: دو سازمان بهداشت جهانی و ملل استراتژی ویژه‌ای در این خصوص تدوین کرده‌اند. ما نیز از تلاش‌های جمهوری اسلامی ایران و وزارت بهداشت در خصوص اجرای این برنامه حمایت می‌کنیم. یک درصد جمعیت جهان یعنی معادل ۷۰۰ هزار نفر جان خود را به دلیل مقاومت میکروبی از دست می‌دهند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز