مقبره‌الشعرا نمود عظیمی از ارزش‌ها و فرهنگ اسلامی است

به گزارش امور ارتباطات شهرداری منطقه ۱۰ تبریز، نمکی معاون سازمان برنامه و بودجه کشور در سفر خود به آذربایجانشرقی به همراه وظیفه شناس شهردار منطقه ۱۰ تبریز از برخی پروژه های عمرانی شهرداری منطقه و از محلات کم برخوردار سطح حوزه بازدید و از نزدیک در جریان آخرین وضعیت پروژه ها قرار گرفتند.
وی در ابتدای این بازدید با حضور در مجموعه فرهنگی – تاریخی مقبرهالشعرای تبریز، بر مزار شاعر نامور آذربایجان محمدحسین بهجت تبریزی ملقب به شهریار حاضر شد و با قرائت فاتحه یاد و خاطره این شاعر پرآوازه را گرامی داشت و از بخش های مختلف آثار تاریخی-گردشگری مقبره الشعرا بازدید به عمل آورد.
نمکی در این بازدید با قدردانی از شهرداری تبریز در سامان‌دهی اساسی مجموعه مقبره‌الشعرا، گفت: احترام به فرهیختگان این مرز و بوم جزو ارزش‌ها و فرهنگ اسلامی و ایرانی است و پروژه مقبره‌الشعرا نیز نمود عظیمی از این همین فرهنگ است.
وی در ادامه از پارک در حال احداث نیایش، کوچه سبز و از مناطق حاشیه نشین نیز بازدید نمود.
در این حاشیه این بازدید نمکی ضمن اشاره به اهمیت توجه به مناطق حاشیه نشین برای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و حفظ کرامت و حقوق شهروندان از شهردار منطقه خواست که از تمامی ظرفیت‌های موجود به منظور خدمت رسانی به این مناطق بخصوص کودکان ساکن این منطقه استفاده کنند. وی جایگاه تاریخی و فرهنگی منطقه را حائز اهمیت خواند و اظهار داشت حدود ده میلیارد ریال اعتبار برای پروژه های عمرانی، فرهنگی و ورزشی ازطریق سازمان برنامه وبودجه و بهزیستی استان به این منطقه تخصیص داده شود.
وظیفه شناس شهردار منطقه ده تبریز نیز در این بازدید گزارشی از فعالیتها و اقدامات انجام شده برای مناطق محروم و حاشیه نشین ارائه کرد و ضمن بیان توضیحاتی در خصوص پیشرفت فیزیکی پروژه های عمرانی خواستار حمایت بیشتر مسئولین ازپروژه های عمرانی شد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از