روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۱۲
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 648
  • 1,097
  • 1,389,813
مقیمی: وزارت کشور نقش اثرگذاری در اداره کشور دارد

قائم مقام وزیر کشور گفت: وزارت کشور نقش بسیار مهمی را در اداره کشور بر عهده دارد و رسانه ها در همه وظایف وزارت کشور سهیم هستند.
محمدحسین مقیمی با خبرنگاران اظهار داشت: وزارت کشور نقش اثرگذاری در اداره کشور دارد و مسئول امنیت کشور به عنوان رئیس شورای امنیت کشور است.
قائم مقام وزیر کشور با بیان این که وزارت کشور عضو شورای عالی امنیت ملی است افزود: این وزارتخانه در آنجا هم نقش تعیین کننده ای در تصمیمات مربوط به امنیت کشور دارد اما مسایل امنیت داخلی به عهده وزارت کشور است.وزارت کشور با تعیین استانداران، فرمانداران و بخشداران بحث اداره کشور را ساماندهی می کند. استانداران و فرمانداران حدود ۶۰ شورا، کارگروه، کمیته و مجموعه اجرایی را ریاست می کنند و همه مسایل اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و آموزشی و توسعه کشور در مناطق در همین شوراها تصمیم گیری می شود و مسئولیت هماهنگی با استانداران و فرمانداران است.
**گزارش نارسایی های اجتماعی هر ۶ ماه یکبار خدمت مقام معظم رهبری ارائه می شود
مقیمی ادامه داد: در مسایل اجتماعی هم با توجه به نارسایی های بسیاری که در کشور وجود دارد وزارت کشور مطالعات عمیقی را از طریق دانشگاه ها انجام داد و گزارش مبسوطی تهیه و خدمت مقام معظم رهبری رسید.
قائم مقام وزیر کشور گفت: این گزارش در دولت و شورای عالی استان ها و مقامات مطرح شد و تصمیم گیران کشور در جریان مسایل اجتماعی و نارسایی های اجتماعی قرار گرفتند و مقام معظم رهبری نیز دستورات اکیدی صادر کردند که هر ۶ ماه یکبار گزارش عملکرد خدمت ایشان ارائه می شود.
قائم مقام وزیر با بیان این که یکی از دلایل خوب برگزار شدن انتخابات وجود رسانه ها است، خطاب به رسانه ها گفت: اگر امروز با افتخار در این رابطه صحبت می کنیم نقش تاثیرگذاری شما داشتید که امیدوارم در آینده هم این رابطه برقرار باشد و نقاط ضعف برطرف و نقاط قوت تقویت شود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز