روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۳۰
روزنامه ساقی آذربایجان
« ملاقات کننده» را می سازم

محمدرضا زمانی پور کارگردان عرصه فیلم کوتاه از ساخت یک فیلم کوتاه ۲۰ دقیقه ای با عنوان «ملاقات کننده» با موضوع یک بیماری صعب العلاج خبر داد.
محمدرضا زمانی پور کارگردان عرضه فیلم کوتاه در گفتگو با خبرنگار ان درباره جدیدترین فعالیت های خود گفت: در حال حاضر مشغول بازنویسی فیلمنامه و پیش تولید فیلم کوتاهی با نام «ملاقات کننده» هستیم که فکر می کنم تا اواخر تابستان آن را کلید بزنیم البته با توجه به اینکه بخش اعظمی از «ملاقات کننده» در کویر فیلمبرداری می شود، منتظر یک زمان مناسب برای آغاز کارهای آن هستیم از همین رو فکر می کنم اواخر تابستان زمان خوبی برای همین منظور باشد.
وی افزود: پیش بینی می کنم «ملاقات کننده» در ۲۰ یا ۲۵ دقیقه تولید شود این را هم باید عنوان کنم که این فیلم کوتاه، اقتباسی از یکی از داستان های مجموعه کتابی با عنوان «مرد مصور» از نویسنده ای خارجی و روایت کننده داستان زندگی عده ای از افراد است که به دلیل ابتلا به یک بیماری صعب العلاج به یک بیابان متروک تبعید می شوند و در یک کمپ زندگی و با مشکلات بیماری از جمله فراموشی خاطرات گذشته دست و پنجه نرم می کنند.
زمانی پور با اشاره به مراحل فیلمبرداری این اثر بیان کرد: ۸۰ درصد از فیلمبرداری «ملاقات کننده» در کویر و بقیه آن در یک دره فیلمبرداری می شود در واقع این فیلم از مناظر طبیعی برخوردار است به جز قسمت های کوچکی که به صورت فلش بک در ذهن کاراکترها صورت می گیرد.
به گفته این کارگردان، ۳۰ تا ۵۰ درصد هزینه های ساخت این فیلم را انجمن سینمای جوانان ایران تقبل کرده که ممکن است «ملاقات کننده» با همین مبلغ ساخته شود. البته قرار است مذاکره هایی با اسپانسرها نیز صورت بگیرد.
وی ادامه داد: با توجه به اینکه کار ساخت این اثر حدود ۴ ماه طول می کشد، فکر نمی کنم بتوانیم آن را به سی و پنجمین جشنواره فیلم کوتاه تهران برسانیم البته عجله ای هم ندارم و ترجیح می دهم با فراغ بال یک فیلم خوب ارایه دهم.
زمانی پور با اشاره به دیگر فعالیت هایش اظهار کرد: یک فیلمنامه دیگر با عنوان «رنج ترنج» برای ساخت یک تله فیلم دارم که در صورت فراهم شدن بودجه در استان خراسان جنوبی و در بیرجند ساخته می شود البته هنوز پیش بینی دقیقی درباره زمان ساخت آن نداریم چرا که تامین بودجه از استان ها سخت است.
این کارگردان در پایان توضیح داد: در صورت فراهم شدن بودجه در نظر داریم این اثر را با بازیگران مطرح تلویزیونی و تئاتری تهران و استان خراسان جنوبی بسازیم. «رنج ترنج» درباره فرش نفیسی است که تقدیم آستان قدس می شود و …

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز