روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۰۴
روزنامه ساقی آذربایجان
ملکان بزرگترین مرکز تحقیقات غاز در کشور

رئیس ایستگاه تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی استان آذربایجان شرقی گفت: ایستگاه تحقیقات غاز شهرستان ملکان به بزرگترین مرکز تحقیقات غاز در کشور تبدیل شده است.
حسن منیری فر در همایش انتقال یافته های تحقیقاتی در ملکان افزود: طرح تحقیق بر روی غاز از سال ۱۳۷۶ در دستور کار این ایستگاه قرار گرفت و هم اکنون به بزرگترین مرکز پرورش غاز کشور تبدیل شده است.
حسن منیری فر گفت: این ایستگاه با استفاده از روش های مختلف جوجه کشی میزان تخم گذاری و همچنین وزن غازها را به دو برابر افزایش داده و هم اکنون با کشورهای مدعی پرورش غاز در دنیا همچون بلغارستان برابری می کند.
رئیس ایستگاه کشاورزی و منابع طبیعی استان اظهار کرد: غازها توانایی زیادی در سازش با شرایط محیطی جدید برای زندگی داشته و توانایی تحمل سرمای تا ۱۰ درجه سانتیگراد زیر صفر و گرمای زیاد را دارند.
منیری فر افزود: غاز بهترین رفتگر طبیعت است و در شالیزارها پس از درو، مزرعه را از کرم ساقه خوار و در باغ ها از حلزون و حشرات موذی پاک می کند و سرعت رشد آن زیاد و درصد چربی در گوشت و تخم آن بیشتر از سایر ماکیان است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز