روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۰۸/۰۱
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • کاربران حاضر: 0
  • بازدید امروز: 260
  • بازدید دیروز: 1,264
  • کل بازدید ها: 842,472
ممبینی: برخی اشتباهات پذیرفتنی نیست

هدایت ممبینی پیشکسوت داوری معتقد است برای کمتر شدن اشتباهات داوران کمیته داوران باید روی مسئله آموزش بیشتر کار کند.
هدایت ممبینی کارشناس داوری در مورد هجمه های اخیر روی داوری و برخی مسائل مرتبط گفتگو گرده است.
باید به آموزش بیشتر توجه شود
در این چند مدت اشتباهاتی دیدیم که در نتیجه تاثیرگذار بود، اما این یک بحث طبیعی است ولی باید روی این موضوع بیشتر کار شود و کمیته آموزش باید روی این موضوع کار کند. داوران خیلی قشر زحمت کشی هستند که درآمد کمتری هم نسبت به بقیه در فوتبال می گیرند. باید توجه بیشتری به آموزش بشود تا اشتباهات کمتر بشود.
تیم ها حق دارند
با توجه به اینکه تیم ها در شرایط نامناسب مالی هزینه می کنند و از لحاظ مالی مشکل دارند، وقتی از طرف داوری اشتباهی در زمین رخ می دهد، مدیران و مربیان یک سری اظهارنظرهایی می کنند که مشکل ساز می شود و این نظرات نباید طوری باشد که همه چیز را زیر سوال برد.
باید اشتباهات داوری کم شود
مسئولان داوری باید بکوشند تا برخی اشتباهات را که در جریان بازی تاثیرگذار است کم کنند . باید در این زمینه کار شود. باید در این زمینه برنامه ریزی داشته باشیم تا داورها با بیشترین پتانسیل خود داوری کنند؛نمی توانیم اشتباهات را به صفر برسانیم ولی باید اشتباهات را کمتر کنیم.
باید روی آمادگی روانی داوران هم کار شود
آموزش و آمادگی جسمی و روانی برای داوران در بازی های حساسی مثل پرسپولیس و استقلال خوزستان خیلی مهم است. باید جدا از آمادگی جسمی ، آمادگی روحی و روانی داوران هم مورد سنجش قرار بگیرد. داورهای ما چنین پتانسیلی را دارند و کمیته داوران باید آن ها را با آمادگی کامل به زمین بفرستد.
اگر اشتباهی وجود دارد باید پذیرفته شود
کمیته داوران و مسئولین هم اگر اشتباه می کنن باید بپذیرند و نباید از اشتباهات به راحتی گذشته شود، چون باعث می شود تیم ها فکر کنند که جهت دار است. مسئولین داوری باید ضعف های خود را بگویند؛ یک مقدار از اشتباهات طبیعی است، اما اگر تیم ها فکر کنند که کمیته داوران در مقابل آن ها قرار دارد، عکس‌العمل آن ها شدیدتر می شود.
باید برای داوران تبیه و تشویق در نظر گرفته شود
باید مسئولین داوری مسابقه ها را به خوبی رصد کنند و برای داوری های خوب تشویق و برای داوری های بد، تنبیه در نظر گرفته شود. داوری هم یک حرفه است که روز خوب و بد دارد و اگر خود کمیته داوران این کار را نکند، باعث می شود که دیگران در این زمینه اظهار نظر کنند و این کار شدت واکنش را بیشتر می کنند. به طور کلی خانواده فوتبال باید در کنار هم برای بهتر شدن و توسعه فوتبال تلاش کنند.
با هدست های جدید کار داوران راحت تر می شود
هدست هایی که به تازگی وارد شده باعث می شود تا هماهنگی داوران بیشتر شود و انرژیِ کمتری از داوران گرفته شود و دیگر لازم نیست داور برای خیلی چیزها پیش داور برود. این هدست ها هم اشتباهات را صفر نمی کند ولی به کم شدن اشتباهات کمک می کند.
برخی اشتباهات پذیرفتنی نیست
عملکرد داوری تا اینجای مسابقات خوب بوده ولی برخی اوقات اشتباهاتی وجود دارد که واقعا به نظرم روی اعصاب تیم و مربی و تماشاگر می رود، اشتباهات خیلی زیاد نبوده ولی داوری در این سطح و با این همه فیلتری که از آن می گذرد نباید یک سری از اشتباهات در آن دیده می شود و یک سری اشتباهات واقعا پذیرفتنی نیست.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میدهید!

باخبر شدن از
avatar

wpDiscuz
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز