روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۶/۰۹/۲۱
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • کاربران حاضر: 0
  • بازدید امروز: 754
  • بازدید دیروز: 1,890
  • کل بازدید ها: 487,473
ممنوعیت آغاز طرح های جدید عمرانی مربوط به کل کشور است

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه ایجاد ممنوعیت برای آغاز طرح‌های جدید عمرانی مربوط به کل کشور است، خاطرنشان کرد: این ممنوعیت منحصر به طرح های دولتی است.
محمدصادق پورمهدی در گفت‌وگو با خبرنگاران، اظهارکرد: سایر نهادهای عمومی و بخش خصوصی که از محل درآمدهای خود تأمین منابع می‌کنند، هیچ منعی برای اجرای طرح ‌های مختلف ندارند.
وی با اشاره به محدودیت اعتبارات دولتی، گفت: سیاست ما در چهار سال گذشته هم بر این اساس بوده که در اجرای طرح ها به اعتبارات دولتی تکیه نکنیم.
وی با اشاره به اینکه در سال گذشته تنها ۲۵ درصد از بودجه عمرانی استان تخصیص یافت، گفت: این نشان می‌دهد که منابع دولتی برای اجرای طرح ‌ها کافی نیست و باید به دنبال منابع مالی دیگر باشیم.
پورمهدی اعلام کرد: در زمان حاضر ۱۸۰۰ طرح نیمه‌تمام در استان وجود دارد که اتمام آنها در اولویت است و تا زمانی که این پروژه‌ها تمام نشده طرح جدیدی از محل منابع دولتی شروع نخواهد شد.
وی گفت: خوشبختانه رویکرد استفاده از ظرفیت بخش خصوصی و خیرین همچون ۴ سال گذشته از سوی مدیریت جدید استان نیز مورد تأکید است و با این رویکرد پیش خواهیم رفت.
پورمهدی بر استفاده از ظرفیت مجمع نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی نیز تأکید و خاطرنشان کرد: حضور ۱۹ نماینده از استان در مجلس ظرفیتی بزرگ محسوب می‌شود که باید در راستای توسعه استان از این ظرفیت به‌خوبی بهره‌مند شد.
وی با اشاره به نشست مشترک استاندار و نمایندگان استان در مجلس، اظهارکرد: در این جلسه که اولین جلسه کاری استاندار جدید بود، مقرر شد دستگاه‌های اجرایی ظرف یک هفته آینده طرح های اولویت‌دار خود را برای سال ۹۷ مشخص کرده و به سازمان برنامه و بودجه استان اعلام کنند تا بعد از جمع‌بندی در اختیار نمایندگان قرار گرفته و در بررسی و تصویب بودجه سال ۹۷ مورد توجه قرار گیرد.
معاون استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه رویداد تبریز ۲۰۱۸ از مهم‌ترین رویدادهای آتی استان است، خاطرنشان کرد: با توجه به اهمیت موضوع معاون اول رئیس‌جمهوری پیگیر این موضوع است و در ماه‌های آینده نشستی در سطح ملی در خصوص این رویداد برگزار می شود.
وی افزود: در نشست استاندار با نمایندگان مجلس، ایجاد ردیف ویژه برای رویداد تبریز ۲۰۱۸ در بودجه سال ۹۷ مورد تأکید قرار گرفت که این موضوع توسط نمایندگان پیگیری خواهد شد.
پورمهدی گفت: احیای دریاچه ارومیه همچنان یکی از مسائل اولویت‌دار استان است و در دولت دوازدهم نیز با جدیت پیگیری خواهد شد.
استان آذربایجان شرقی از استان‌های مهم و پرجمعیت ایران است که در شمال غرب کشور واقع شده است.
مساحت این استان ۴۵۴۹۱ کیلومتر مربع است که حدود ۲/۸ درصد از مساحت کل کشور را شامل می‌شود.
جمعیت استان آذربایجان شرقی بر اساس سرشماری سال ۱۳۹۵ بالغ بر ۳/۹۰۹/۶۵۲ نفر بوده که نزدیک ۵ درصد از جمعیت کل ایران را به خود اختصاص داده‌است.
استان آذربایجان شرقی از ناحیه شمال، با کشورهای آذربایجان، ارمنستان و جمهوری خودمختار نخجوان (وابسته به کشور آذربایجان) به طول ۲۳۵ کیلومتر دارای خط همجواری است که مرز مشترک این استان با کشورهای فوق را رود ارس تشکیل می‌دهد.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میدهید!

باخبر شدن از
avatar

wpDiscuz
همگام با تبریز 2018
اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
سامانه پیامکی
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
تصویر روز