روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۱۰/۲۷
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 274
  • 771
  • 1,433,910
ممنوعیت تبلیغ کلاس های خصوصی و کتب کمک آموزشی در فرانسه

وزارت آموزش فرانسه اعلام کرد،از این پس تبلیغ کلاس های خصوصی یا تشویق به خرید کتاب های آموزشی خصوصی خارج از استانداردها و برنامه های تعیین شده مدرسه، غیر قانونی و ممنوع است.
کالایی شدن آموزش در فرانسه به یکی از دغدغه های مراکز رسمی و خانواده ها تبدیل شده است و چندی پیش مردم در یک اعتراض جمعی در پاریس به راهپیمایی پرداختند.
تظاهرکنندگان با دست نوشته هایی که روی آن نوشته شده بود ‘آموزش کالای فروشی نیست’، نسبت به تبلیغ کلاس های آموزشی در خارج از چارچوب مدرسه و کتاب های کمک آموزشی اعتراض کردند.
با این حال باید گفت که روند کالایی شدن آموزش در فرانسه هنوز هم چند پله عقب تر از سایر کشورهای اروپایی از جمله انگلیس است.
بر اساس تحقیقات، در سال ۲۰۱۶ میلادی بیش از ۴۰ درصد دانش آموزان در لندن در مقاطعی از دوره تحصیل شان معلم خصوصی گرفته‌اند یا از آموزشگاه های و کتاب های کمک آموزشی استفاده کرده اند.
اما این تحقیقات نشان می دهد که در فرانسه بین یک سوم تا یک چهارم دانش آموزان در مقاطعی از سال‌های تحصیلی به کلاس های خصوصی آموزشی مراجعه می کنند که از نظر تحلیلگران جمعیت وسیعی را شامل می شود.
در فرانسه تحصیلات تا دانشگاه به طور کامل رایگان است و حتی کتاب های آموزشی نیز در اول سال بطور رایگان در اختیار دانش آموزان قرار می گیرد.
سهم بازار کلاس ها و کتاب های کمک آموزشی که پول های کلانی از دانش آموزان طلب می کنند، هر سال ۱۰درصد افزایش دارد.
این موضوعی است که بیشتر کارشناسان بخش آموزش فرانسه را نگران کرده است و نسبت به فراگیر شدن این موضوع هشدار داده اند.
بر اساس آمارهای ارائه شده از سوی وزارت آموزش فرانسه، در سال جاری میلادی، از هر پنج دانش آموز مقطع راهنمایی و از هر چهار دانش آموز دبیرستانی یک نفر به استفاده از کلاس های پولی و کتاب های کمک آموزشی روی آورده است.
بر اساس همین آمار، ۱۷ درصد از دانش آموزان فرانسوی در سال ۲۰۱۷، از کمک های آموزشی خارج از چارچوب مدرسه استفاده کرده اند که این آمار در سال های ۱۹۹۵ تا ۲۰۰۵ ، فقط سه درصد بوده است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز