روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۸/۰۳/۰۵
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 529
  • 899
  • 1,048,946
مناسب سازی ادارات برای رفت و آمد سالمندان

رئیس بهزیستی شهرستان مرند با بیان اینکه این شهرستان در رتبه نهم پیری در آذربایجان شرقی قرار دارد،گفت: باید در جهت مناسب سازی ادارات اقدام جدی انجام شود.
حسین محمدزاده در همایش گرامیداشت روز جهانی سالمند با اشاره به مشکلاتی که سالمندان با آن روبرو هستند، بر تقویت قوانین محافظ حقوق آنها تاکید کرد.
وی با بیان اینکه اکنون با بروز پدیده سالمندی در مرند مواجه هستیم، اظهار داشت: ضروری است با مهیا کردن برخی امکانات برای سالمندان، آسایش و آرامش قشر سالمند را فراهم کنیم.
معاون بهداشت شبکه بهداشت و درمان مرند نیز با بیان اینکه ارزش و مقام سالمند خیلی بالا است، افزود: وظیفه ما در مقابل سالمندان که نزد خداوند نیز از اجر و منزلت بسیاری برخوردارند، تکریم آنها است.
دکتر یعقوب صباغ اظهار داشت: با توجه به بهبود شرایط مراقبت های بهداشتی در سطح کشور میزان مرگ ها در دوران کودکی، خردسالی، جوانی و میان سالی کاهش یافته و امید به زندگی بالا رفته است.
وی با اشاره به افزایش سالمندی در کشور و به تبع آن در شهرستان، خاطرنشان کرد: هم اکنون تعداد ۲۸ هزار نفر بالای ۶۰ سال شامل ۱۱/۳ درصد سالمند در شهرستان مرند وجود دارد. تصور اشتباهی وجود دارد که جامعه در حال پیری است، در حالی که سالانه با ۴۵۰۰ تولد در شهرستان مرند با هیچ گونه افت موالید مواجه نیستیم.
وی با اشاره به برنامه های دولت برای افراد سالمند خاطرنشان کرد: اکنون که با شیوه زندگی، تغذیه و تحرک نادرست در دوران سالمندی روبرو هستیم، باید با همراهی خود سالمندان، شیوه زندگی آنها را تغییر دهیم تا افزایش عمر آنها همراه با نشاط و شادی باشد.
وی در مورد ایجاد کانون دوستدار سالمند نیز گفت: برنامه ما این است تا کانون دوستدار سالمند را در داخل شهر مرند و جهت استفاده سالمندان راه اندازی کنیم.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز