روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۸/۰۳
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 182
  • 1,054
  • 1,354,572
منافع شهر را فدا می کنند

عوام فریبی اعضای شورای شهر تبریز دلیل برگزاری غیرعلنی جلسات

مدتی است جلسات شورای شهر تبریز پشت درهای بسته و بدون حضور مستمعین و خبرنگاران برگزار میشود که شائبه هایی در میان مردم تبریز ایجاد کرده است.
طبق قانون شوراها ، جلسات شورای شهر باید بصورت علنی و در مکان ویژه شورای شهر برگزار شود مگر آنکه برخی مسائل !
اقتضا کند تا جلسات بصورت محدود و غیرعلنی و با تصویب خود شورا برگزار گردد که مدتی است نه تنها جلسات شورای شهر در محل تالار شورا بخاطر پاره ای تعمیرات ! برگزار نمیشود بلکه بصورت محرمانه ! و بدون حضور مهمانان و اصحاب رسانه و البته با جنجال و حواشی برگزار میگردد.
با توجه به فشار افکار عمومی در خصوص چرایی موضوع و بی تفاوتی مسئولین امر در این خصوص یکی از اعضای شورای شهر تبریز در گفتگویی اعلام کرده: تعداد انگشت‌شماری از اعضاء وقتی خبرنگاران را در جلسه می‌بینند روی به عوام‌فریبی و ایراد سخنان تبلیغاتی می‌آورند که نتیجه‌ی این امر تدوین بودجه‌ای غیرکارشناسی است.
وی ادامه داده: ما می‌خواهیم مباحث را به صورت کارشناسی و علمی پیش ببریم اما تعدادی از اعضاء شورا برای آنکه منافع سیاسی و تبلیغاتی‌شان را کسب نمایند، در جلساتی که خبرنگاران حضور دارند روی به عوام‌فریبی می‌آورند.
وی با بیان اینکه مشکل نه از خبرنگاران بلکه از سویِ اعضاء شوراست، تصریح کرده: آن عده از اعضای شورا که مدام بر حضور خبرنگاران اصرار می‌کنند، هنگامی که جلسات علنی برگزار می‌شود می‌گویند به فلان منطقه ۵ میلیارد تومان و به فلان منطقه ۱۰ میلیارد تومان و ….بودجه دهید و هیچ‌کس هم جرأت مخالفت به خود نمی‌دهد. وقتی جلسات بدون خبرنگاران برگزار می‌شود، متخصصان حوزه برنامه شهری و مدیریت بودجه با چنین پیشنهادهایی مخالفت می‌کنند چون می‌دانند امکان تحقق بودجه نزدیک به صفر است و این پیشنهادات کارشناسی نیست و کلا عوام فریبانه است .
این عضو شورا با عذرخواهی از اهالی رسانه، عنوان کرده: ما با خبرنگاران مشکلی نداریم و همواره از پوشش رسانه‌ای آنان و انعکاس ایرادات‌مان تشکر کرده‌ایم، مشکل اعضاء شورا هستند که به خاطر مسایل انتخاباتی، منافع شهری را فدا می‌کنند.
بررسی خبرنگار ما حاکی است تعدادی از اعضای شورای شهر تبریز که در این مدت کارنامه خوبی از خود نداشته اند در این سه ماه باقیمانده از عمر شورای چهارم با توسل به برخی شگردهای غیراخلاقی و عوام فریبانه ، سعی در جلب آرای مردم بینوای برخی مناطق کم برخوردار تبریز دارند . تا جایی که حتی یکی از اعضای شورای شهر در یکی از جلسات کمیته فنی برای تدوین بودجه سال ۹۶ شهرداری تبریز با اصرار توانسته احداث یک مجتمع فرهنگی و تفریحی را به نام قشر زحمتکش قالیبافان در منطقه ای خاص ! به تصویب برساند تا بلکه بتواند آرای این قشر محروم و زحمتکش را که همواره در انتخاباتها مورد سوء استفاده حضرات ! بوده اند و تاکنون هیچ بهره ای از آرای خود به اینگونه افراد سودجو و عوام فریب و منغعت طلب نداشته اند به دست بیاورند.
عده دیگری نیز با اصرار و پافشاری پیگیر الحاق بخشهایی از اطراف تبریز به این کلانشهر هستند تا بلکه بتوانند ریزش شدید آرای قبلی خود را از این نواحی با وعده و وعیدهای واهی و بی اساس جبران کنند.
عده دیگری نیز با تهیه لیستهای متعدد و هدفمند ! سایر کاندیداهای انتخابات را که احتمال انتخاب شدن دارند با برخی وعده های مالی و … از حالا بسوی خود جذب میکنند و میخواهند از آرای آنان به نفع خویش استفاده نمایند تا شاید بتوانند فاصله خود را از سایر رقبای مطرح از نظر تعداد آراء بیشتر کنند.
بهر حال کهن شهر تبریز در دوره چهارم شورای شهر ضربه های جبران ناپذیری بر خود دید و منافع دون و شخصی عده ای ، آبروی این شهر را در کشور برد و اعتماد عمومی را به این نهاد مردمی بشدت مخدوش ساخت که امید میرود در ۲۹ اردیبهشت ۹۶ مردم شریف تبریز با دقت در انتخابهای خود و کنار گذاشتن افرادی که امتحان خود را در این ۴ دوره شورای شهر به خوبی پس نداده اند تبریز عزیز را برای رویداد بزرگ ۲۰۱۸ آماده کنند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز