روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۰۷/۳۰
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • کاربران حاضر: 0
  • بازدید امروز: 1,130
  • بازدید دیروز: 1,605
  • کل بازدید ها: 842,078
منتقدان کیلویی حرف می‌زنند

سخنگوی دولت گفت: منتقدان می‌توانند چالش کنند، اما وقتی آمار رسمی ارائه می‌شود عده‌ای کلی‌گویی می‌کنند که این‌گونه نیست و با این کار شبهه القا می‌کنند.
محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت در آخرین نشست هفتگی خود با خبرنگاران در سال ۹۵، اظهار داشت: در سال ۹۵ از دو طریق تلاش کردیم چرخه اقتصادی را فعال کنیم. در بخش غیردولتی با اعطای تسهیلات و در بخش دولتی از طریق اعتبارات این هدف را دنبال کردیم.
وی با ارائه گزارشی در این زمینه گفت: در سال ۹۵ برای ۲۲ هزار و ۸۰۵ واحد صنعتی ۱۶ هزار و ۷۴۷ میلیارد تومان از بانک‌ها تسهیلات به عنوان سرمایه در گردش پرداخت شده است.
سخنگوی دولت با اشاره به برخی انتقادات منتقدان دولت، یادآور شد: منتقدان می‌توانند چالش کنند، اما وقتی آمار رسمی ارائه می‌شود عده‌ای کلی‌گویی می‌کنند که این‌گونه نیست و با این کار شبهه القا می‌کنند. برخی کیلویی حرف می‌زنند که این جواب علمی و کارشناسی نیست. ایجاد شک و تردید امروز مد شده و هر چیزی از سوی منتقدان “نه” گفته می‌شود. بلافاصله با ۴ نفر مصاحبه می‌کنند که آیا شما این اثر اقتصادی را حس کردید؟ آنها هم می‌گویند “خیر” و بعد می‌نویسند حس نشد!
نوبخت در انتقاد به عملکرد رسانه ملی نیز گفت: انتظار از صدا و سیما بالاست؛ اینکه سراغ ۴ نفر برویم، مصاحبه کنیم و بگوییم این آمار درست نیست، جواب کارشناسی نخواهد بود و کار سخیفی است. خب به سراغ سفره مردم بروید؛ صدا و سیما نقش دانشگاه دارد و باید مستندسازی کند، نه اینکه فقط با ۴ نفر مصاحبه کند.
وی با اشاره به عملکرد دولت در زمینه کشاورزی، افزود: همین کشاورزی را ببیند، امسال ۱۴ هزار و ۷۰۰ تن گندم خریداری شده است. بروید اثر آن ۱۶ هزار میلیارد تومان را بررسی کنید که به سفره مردم رفته یا خیر؟
سخنگوی دولت تصریح کرد: اینکه از محله لاله‌زار یکی را پیدا و مصاحبه کنید که اثرش در سفره رفته یا خیر درست نیست. در فضای مجازی شاید منتقدان شبهه‌افکنی کنند، اما این کار زیبنده صداوسیما نیست، البته رئیس و معاونان صدا و سیما انسان‌های زحمت‌کشی هستند، انتظار داریم مسیر درستی را برای ارزیابی در اختیار مردم قرار دهند، نه اینکه شبهه‌افکنی کنند، لذا ما این کار صداوسیما را تخریب دولت می‌دانیم نه تبیین.
نوبخت در ادامه این نشست درباره انتشار نامه احمدی‌نژاد به روحانی، خاطرنشان کرد: انتظار نیست جواب داده شود. ایشان (احمدی‌نژاد) دست به نامه شدنش به رؤسای جمهور خوب است. پرداختن به این مسئله وقت‌مان را می‌گیرد.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میدهید!

باخبر شدن از
avatar

wpDiscuz
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز