روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۳/۱۴
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 285
  • 407
  • 1,282,516
منشور حقوق شهروندی پاسخی به نیازهای امروزی جامعه است

استاد دانشگاه تهران با اشاره به امضای منشور حقوق شهروندی توسط رییس جمهوری گفت: رونمایی از این منشور، پاسخی به نیازهای امروزی جامعه است.
الهه کولایی افزود: رونمایی از منشور حقوق شهروندی توسط رییس جمهوری حتی اگر یک اقدام تبلیغاتی نیز تلقی شود، ارزشمند است.این منشور پاسخی به نیازهای جامعه ای است که انقلاب اسلامی را تجریه کرده و سخنان و آموزه های ارزشمندی در مورد احترام به حقوق تمامی انسان ها و اشکال و شیوه های گوناگون آن مطرح شده است.
استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران افزود: از آنجا که این جامعه قرن هایی متمادی با حقوق انسانی و رعایت آنچه در حوزه خصوصی و چه در حوزه عمومی با عدم اجرای مناسب آموزه های دینی در مورد رعایت حقوق انسان ها به سر برده، آموزش این حقوق از وظایف دولت است.
عضو هیات رئیسه شورای عالی سیاستگذاری انتخاباتی اصلاح طلبان و مجمع زنان اصلاح طلب ادامه داد: همچنین انتشار حقوق و تکالیف همه انسان ها و البته رعایت آن از وظایف مهم دولت ها به شمار می رود.
وی یادآور شد: بنابراین انتظار می رود در ادامه این تلاش، نهاد دولت از تمامی امکان ها و ابزارهایی که در اختیار دارد، برای آموزش و گسترش این مفاهیم در جامعه تلاش خود را به کار گیرد.
کولایی افزود: بویژه آنکه بیشترین و موثرترین ابزارهای آموزشی و تربیتی در اختیار دولت به معنای وسیع آن قرار گرفته است؛ انتظار می رود در ارتباط با این امر دولت در راستای تعمیق و گسترش این هنجارها و استانداردها، تمامی ابزارهای موجود را مانند محتوای کتاب های درسی به کار گیرد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز