روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۸/۰۶
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 713
  • 817
  • 1,357,869
منصوریان: باید ۱۰۰ لژیونر در اروپا داشته باشیم

علیرضا منصوریان می گوید که با آنالیز دقیق تیم التعاون امیدوار است که با تلاش کادر فنی و بازیکنان، اولین پیروزی آسیایی با استقلال را به دست بیاورد.
علیرضا منصوریان سرمربی استقلال در حاشیه تمرینات و در مورد شرایط تیم و نشاطی که در تمرینات دیده می شود و همچنین امیدواری به کسب اولین پیروزی آسیایی، گفت: اگر بخواهیم عادلانه در مورد بازی قبلی تیم صحبت کنیم باید بگویم که مساوی بهترین نتیجه بود؛ هر چند بعد از گل می توانستیم به گل ۲ و ۳ راحت برسیم، اما با تیمی بازی کردیم که دو سال پیش نائب قهرمان آسیا بوده است و در کارهای تاکتیکی بسیار منسجم است.
وی گفت: آنها امکانات لجستیکی و مالی بسیار خوبی دارند ولی باز جدای از از این مسائل در بازی برابر بودیم. البته مسابقات جام باشگاه های آسیا با لیگ برتر تفاوت هایی دارد و یکی از این تفاوت ها این است که اگر بازیکنان نتوانند به خوبی شرح وظایف خود را انجام دهند، اتفاقات بازی با الاهلی رخ می دهد.
وی در مورد کارهایی که برای بازیابی روحیه تیم انجام داده است، عنوان کرد: سعی کردیم ۲ کار انجام دهیم تا از لحاظ روحی و روانی بچه ها را بازگردانیم و آماده بازی مقابل تیم التعاون شویم.
وی با انتقاد از کارشناسانی که تیم التعاون را ضعیف ارزیابی می کنند، گفت: مگر میشود تیمی که در لیگ قوی عربستان و غرب آسیا سهمیه آسیا می گیرد، ضعیف باشد. البته تیم آنها را خوب آنالیز کردیم و ۲ نکته بارز دارند. در خط حمله خیلی خوب هستند ولی در خط دفاعی آسیب پذیری زیادی دارند. خیلی سریع بعد از بازی روی آنالیز بازی خودمان با الاهلی و همینطور بازی اول التعاون رفتیم و امیدوارم به یاری خدا شرایطی فراهم آوریم که اولین پیروزی ما در آسیا رقم بخورد. البته بازیکنان هم که شرح وظایف خود را به طور کامل انجام ندادند ناراحت هستند؛ البته این شرح وظایف تنها به بازیکنان مربوط نمیشود و به همه ی ما و اعضای کادر فنی بازمی گردد و باید در بازی آینده همه دست به دست هم بدهیم و با دقت بیشتری در بازی بعدی ظاهر شویم. ۴، ۵ بازی پشت سر هم میتواند بر شرایط بدنی بچه ها تاثیرگذار باشد؛ با اینکه هنوز معتقدم بازی ما می توانست با نتیجه مساوی تمام شود ولی برای بازی با التعاون آماده خواهیم بود.
منصوریان با تشکر از باشگاه الاهلی اظهار داشت: از مسئولان باشگاه الاهلی هم تشکر می کنم چرا که ما بعد از بازی از امکانات باشگاه الاهلی استفاده می کنیم و زمین تمرینی در اختیار ما گذاشته اند. خیلی شرایط دوستی خوبی بین دو باشگاه برقرار است و ارتباط خوبی بین کادر فنی دو تیم هم بین بازی بود. الان هم که دارم با شما صحبت می کنم برای اولین بار باران شروع شده است.
وی در مورد امکانات فوق العاده تیمهای پایه الاهلی گفت: شما زمین های این کمپ تمرینی را ببینید که چه امکاناتی برای بازیکنان رده های مختلف فراهم است و خواهش میکنم فیلم بگیرید و منتشر کنید. من یک جلسه کوتاه با مسئول آکادمی الاهلی داشتم؛ ۷ زمین تمرین اینجا وجود دارد که یکی از آنها متعلق به تیم بزرگسالان الاهلی است و بقیه زمین ها بدون اینکه تفاوتی از نظر کیفیت داشته باشد در اختیار تیم های پایه قرار دارد و زمین مثل فرش یکدست است.
وی گفت: اتفاقا مطلبی را در وب سایت شما (ورزش سه) می خواندم که پر استعدادترین کشور در آسیا به لحاظ فوتبالی و البته بی امکانات ترین کشور، ما هستیم؛ فکر میکنم بیشتر باید به این موضوع اهمیت بدهیم و برای شروع از باشگاه های استقلال و پرسپولیس شروع کنیم و سپس بقیه باشگاه ها؛ واقعا حیف است که ما با این همه استعداد چنین امکاناتی در کشور نداریم. به شما قول میدهم که در صورتی که چنین امکاناتی برای باشگاه ها فراهم شود می توانیم تیم ملی الف، ب و ج داشته باشیم؛ یعنی می توانیم اینقدر قوی در آسیا ظاهر شویم و ۱۰۰ لژیونر در فوتبال اروپا داشته باشیم. البته باید برنامه ریزی بلند مدت ۱۰ ساله و کوتاه مدت ۵ ساله داشته باشیم و امکانات آکادمیک را به صورت سلامت در اختیار خانواده ها قرار بدهیم تا خانواده ها دچار سردرد و مشکلات بعدی نشوند. آکادمی یعنی همین که فقط استعدادها می توانند در چنین زمین هایی تمرین کنند و امیدوارم روزی برسد که وقتی ما به کشورهای حوزه خلیج فارس می آییم، اینقدر حسرت نخوریم. از هواداران استقلال و فوتبالی های کشور هم می خواهم که دعای خیر خودشان را بدرقه راه ما کنند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز