روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۱۱/۰۴
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 774
  • 879
  • 1,439,214
منطقه آزاد ارس قطب صادرات صنایع دستی آذربایجان شرقی

زهرا شهبازیان درکارگروه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مراغه که با موضوع صنایع دستی برگزار شد، افزود: با عملی شدن این طرح، بازار صنایع دستی از دست دلالان خارج و این اتحادیه به صورت مستقیم با تاجران خارجی وارد معامله می شود.متاسفانه در ۲۵ سال اخیر کمترین توجه به صنایع دستی استان شده اما با مدیریت جدید در تلاش برای رفع موانع این حوزه و جوان گرایی در آن هستیم.
شهبازیان اضافه کرد: همکاری و تعامل بخشداری ها و دهیاران فعال برای شناسایی و معرفی صنایع دستی در روستاها می تواند کمک بزرگی به این حوزه کند.برای ارتقا صنایع دستی استان می توانیم از ظرفیت های بهزیستی و کمیته امداد نیز استفاده کنیم.
وی افزود: می توان در تمامی روستاهای شهرستان محل دائمی برای عرضه محصولات صنایع دستی روستائیان ایجاد کرد تا هم کمکی به اقتصاد خانواده ها باشد و هم به رونق اقتصادی روستاها از طریق رونق بخش گردشگری منجر شود.
معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مراغه گفت: ایجاد شهرک صنایع دستی با توجه به پتانسیل ها و بسترهای مناسب ضروری است و در برنامه ریزی ها باید در نظر گرفته شود.
حمید شکری جذب گردشگر و افزایش میزان رونق اقتصادی در فروش محصولات صنایع دستی را از اهداف راه اندازی شهرک صنایع دستی و گردشگری در مراغه عنوان کرد. استفاده از ظرفیت های فعالان این حوزه و تشویق علاقه مندان و همچنین بررسی راهکارهای عملیاتی در این پروژه از اهمیت خاصی برخوردار است که باید مورد توجه قرار گیرد.
شکری افزود: در حال حاضر، آماده استقبال و همکاری با تولید کنندگان صنایع دستی برای برگزاری نمایشگاه موقت در سالن بین المللی نمایشگاه های مراغه هستیم. ایجاد اشتغال در حوزه صنایع دستی زودبازده بوده و این شهرستان نیز ظرفیت و پتانسیل فعالیت در این حوزه را دارد و ما از توسعه فعالیت های صنایع دستی حمایت می کنیم.
شکری ایجاد اشتغال و رفع بیکاری را یکی از برنامه های اصلی دولت دانست و گفت: در سطح شهرستان نیز این موضوع با جدیت در دستور کار قرار گرفته است و دستگاه های اجرایی باید به این موضوع ورود کنند.
وی توجه به بازاریابی و فروش صنایع دستی را مهم دانست و گفت: پیدا کردن بازارهای فروش متعدد به رفع دغدغه هنرمندان صنایع دستی و سودآوری و تامین معیشت آنان کمک می کند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز