روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۸
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 785
  • 721
  • 1,335,707
من مستحق اعدام هستم

دو مرد جوان افغان که با همدستی مرد دیگری در رابطه با سرقت، آدم‌ربایی و قتل مرد جوان ایرانی و دختر نوجوان افغان زندانی شده‌اند، صبح چند روز پیش در شعبه دهم دادگاه کیفری تهران محاکمه شدند.یکی از متهمان در دفاع از خود به قضات گفت: «خیلی خوشحالم که خانواده قربانیان درخواست قصاص مرا کرده‌اند چون حق من همین است و باید اعدام شوم!براساس اوراق پرونده، چهارم بهمن سال ۹۱ و در پی قتل دختر نوجوانی به‌نام «لاله» در محله حسن‌آباد تهران تیم جنایی در محل جنایت حضوریافت و با جسد دختر نوجوان مقابل پیشخوان آشپزخانه منزلی روبه رو شدند با دستور بازپرس جسد قربانی به پزشکی قانون منتقل شد. در تحقیقات کارآگاهان جنایی مشخص شد ۸ میلیون تومان نیز از خانه مقتول به سرقت رفته است.
مأموران اداره آگاهی در تحقیقات تخصصی، موفق به کشف ردپای پسر جوانی به‌نام «قاسم» شدند که قبل از مرگ دختر نوجوان در محل جنایت حضور داشت اما پس از جنایت گریخته بود.
چند ماهی از وقوع این‌جنایت هولناک گذشته بود که مردی به نام «علی» به اداره آگاهی رفت و به مأموران گفت: چند ساعت پیش ۳ مرد جوان به‌نام‌های «اسد»، «قاسم» و «سخی» مرا ربودند و سپس با ضرب و جرح و تهدید با قمه، خودرو و یک فقره چک ۱۰ میلیون تومانی‌از من دزدیدند و بعد هم فرار کردند. پس از این شکایت، در این پرونده ۳ متهم هنگام خرج کردن چک سرقتی دستگیر شدند و در بازجویی‌ها راز قتل مرد جوانی به‌نام هادی را نیز فاش کردند. این در حالی بود که قاسم به قتل دختر نوجوان و هادی اعتراف کرد.پس از اعتراف‌های هولناک مرد جوان و همدستانش راز ۲ جنایت و سناریوی آدم ربایی هم فاش شد و محاکمه هر سه متهم در شعبه دهم دادگاه کیفری به ریاست قاضی محمد باقر قربانزاده و با حضور ملکی و غفاری – مستشاران- آغاز شد. در ابتدای جلسه منشی‌دادگاه به نیابت از نماینده دادستان کیفر خواست علیه هر ۳ متهم را بیان کرد. آنگاه اولیای دم (خواهر و برادران لاله) از قضات درخواست قصاص کردند.سپس پدر و مادر هادی نیز خواستار اشد مجازات برای قاتل فرزندشان شدند. آنگاه «علی» شاکی پرونده که در جریان آدم‌ربایی و سرقت توسط متهمان مصدوم شده بود به قضات گفت: ضربه‌های چکشی که این متهمان بر سرم وارد کردند باعث شده بشدت آسیب ببینم و هنوز تحت درمان هستم.سپس به دستور رئیس دادگاه متهم ردیف اول- قاسم ۲۸ ساله- پای میز محاکمه ایستاد. او ضمن پذیرفتن اتهاماتش در رابطه با قتل لاله، هادی و مشارکت در آدم‌ربایی و سرقت گفت: دیگر هیچ حرفی برای گفتن ندارم. اما خوشحال هستم که اولیای دم برایم درخواست اعدام کرده‌اند. چون از وقتی که بازداشت شده‌ام پی به اشتباهاتم برده‌ام و برای مرگ آماده می‌شوم. به هر حال کابوس مرگ مرا آزار نمی‌دهد چون خودم رامستحق‌اش می‌دانم.پس از اظهارات «قاسم»، دو متهم دیگر نیز اتهاماتشان را پذیرفتند. قضات شعبه دهم پس از پایان اظهارات متهمان وارد شور شدند و قرار است بزودی حکم دادگاه را صادر کنند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز