روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۱۰
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 768
  • 749
  • 1,337,253
مهریه های سنگین فاجعه ای بزرگ برای جامعه اسلامی

نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز گفت: عقد مهریه های سنگین و هنگفت مالی و غیرمالی فاجعه ای بزرگ برای سلامت روانی و اجتماعی جامعه اسلامی است.
حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی آل هاشم در دیدار با اعضای ستاد ساماندهی امور جوانان و فعالان امر ازدواج استان، با انتقاد از مهریه های سنگین در میان خانواده ها، اظهار کرد: افزایش های مهریه های ازدواج در هیچ جای دین مبین اسلام وجود ندارد و ادامه این روند منجر به مشکلات بزرگ و عدیده در کشور خواهد شد.
محمدعلی آل هاشم با تاکید بر اینکه مراکز مشاوره های قبل از ازدواج باید توسعه یابد، افزود: سبک ازدواج حضرت علی (ع) و فاطمه زهرا (س) الگوی گمشده جامعه امروز است و ازدواج مهمترین موضوع جامعه و جوانان به شمار می رود.
حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی آل هاشم در ادامه اضافه کرد: ازدواج های بدون مطالعه و بدون کنترل پدر و مادر، عدم شناخت از یکدیگر و خانواده ها، تصمیمات احساسی و آشناییهای بدون محدودیت پسر و دختر، کاهش ازدواج های پایدار امروزی را موجب شده است.
نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز ادامه داد: مراکز مشاوره های قبل از ازدواج در استان باید به کارشناسان و روان شناسان مجرب مجهز و تعداد این مراکز توسعه یابد تا جوانان به بهترین شکل با نیازهای قبل از ازدواج و یک زندگی پایدار آشنا شوند.
حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی آل هاشم با بیان اینکه باید همگی نگران حال جوانان باشیم، اظهار کرد: دشمنان تا بن دندان خود را تجهیز کرده اند تا جوانان این کشور را از ما بگیرند و باید با برنامه ریزی، دقت و کنترل جوانان را حفظ کنیم.
نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز، برنامه ریزی صحیح و عدم موازی کاری ارگان ها و توجه و محبت و کار فرهنگی در موضوع جوانان و ازدواج را مهمترین راهکار برای رفع نیازهای جوانان دانست و یادآور شد: در این مسیر توجه نیروی های مسلح و مساجد به جوانان باید بیشتر شده و گروه های مشورتی در موضوع ازدواج فعال تر شوند.
مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی در ابتدای این دیدار با ارائه گزارش برنامه های هفته ازدواج، گفت: متولیان فرهنگی باید ازدواج را به یک فرهنگ عمومی تبدیل کنند.
مدیرکل ورزش و جوانان استان آذربایجان شرقی افزود: بعد از نهادینه کردن امر ازدواج، آسان ‌گیری در امر ازدواج از مسائل مهمی است که باید آن را تبدیل به یک هنجار و عرف در جامعه کرد.
جمشید نظمی اظهار کرد: ۴۹/۱ درصد جمعیت استان ما را بانوان و ۵۰/۸ درصد را مردان تشکیل می‌دهند که جمعیت جوان ما ۲۳/۶ درصد جمعیت کل استان است و از این تعداد، ۵۲ درصد جوانان استان آقایان و ۴۸ درصد این جمعیت بانوان هستند.
همچنین ۷۰/۱ درصد جمعیت جوان ما ساکن نقاط شهری بوده و ۲۹/۸ درصد نیز در مناطق روستایی زندگی می‌ کنند.
وی با اشاره به فرهنگ‌های غلط در برخی روستاها در خصوص ازدواج کودکان ۱۰ تا ۱۵ سال، گفت: متاسفانه آذربایجان‌ شرقی رتبه دوم کشوری را در این خصوص دارد و در این راستا، کارشناسان‌ را به این مناطق اعزام خواهیم کرد تا ابتدا، نیازهای گوناگون این افراد را شناسایی کرده و در وهله بعدی، روی بحث‌های روانی کار کنیم و سپس مهارت‌های زندگی را به آن‌ها آموزش دهیم.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز