روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۳
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 661
  • 852
  • 1,331,901
مهلت ۵۰۰ میلیونی برای نجات از چوبه دار

آبان سال ۹۴ ودر جریان یک درگیری در ورامین، مرد جوانی به نام رضا به قتل رسید ودوستش فرشید، نیز با ضربات آجرمصدوم شد.
همزمان با آغاز تحقیقات، مردی به نام «کامران» به‌عنوان متهم پرونده دستگیر شد.
او در بازجویی‌ها علت درگیری مرگبار را مزاحمت‌های مقتول برای همسرش عنوان کرد.سپس پرونده برای رسیدگی به دادگاه فرستاده شد.
نخستین بار پرونده این قتل در شعبه ۷۱ سابق دادگاه کیفری تهران رسیدگی و متهم اصلی پرونده به قصاص محکوم شد. اما به دلیل اینکه مقتول یک فرزند صغیر داشت پرونده برای اعلام نظر معاون اول قوه قضائیه به این مرجع اعلام شد و برای صغیر پرداخت دیه درنظرگرفته شد.
به این ترتیب پرونده به شعبه چهارم دادگاه کیفری یک استان تهران ارجاع شد و صبح چند روز قبل جلسه دادگاه با حضور متهم و وکیل اولیای دم تشکیل شد.
در ابتدا وکیل مدافع خانواده قربانی گفت: «براساس توافقی که بین خانواده مقتول وقاتل صورت گرفته، اعلام شده است که اولیای دم در ازای دریافت ۵۰۰ میلیون از قصاص می‌گذرند.
سپس متهم در جایگاه ایستاد و گفت: مقتول برای همسرم مزاحمت ایجاد کرده بود. او به همسرم پیامک می‌داد و من دو، سه بار به او تذکر جدی داده بودم اما او که با من نان و نمک خورده بود و دوستم بود اصلاً به این موضوع توجهی نداشت. وقتی دوستانم نیز از این مزاحمت‌ها باخبر شدند و موضوع را گفتند بشدت عصبانی شدم. به همین دلیل آن روز با برادرم سراغ مقتول و دوستش رفتیم و آنها را کتک زدیم. اما متأسفانه رضا در بیمارستان جان باخت. واقعاً این حق من نبود که برایم قصاص صادر کنید. باور کنید من در دفاع از ناموسم این کار را کرده‌ام و از شما نیز می‌خواهم فرصتی به من بدهید تا پولی که خانواده مقتول خواسته‌اند را فراهم کنم.»
در پایان این جلسه، قضات برای متهم فرصت سه ماهه‌ای تعیین کردند تا او بتواند رضایت اولیای دم را جلب کند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز