روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۱۰
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 385
  • 769
  • 1,387,387
مهم‌ترین عامل خطر بیماری‌های قلبی و عروقی

رئیس انجمن آترواسکلروز ایران فشارخون را به عنوان بزرگ‌ترین فاکتور خطرساز بیماری قلبی و عروقی دانست  دکتر مسعود قاسمیافزود: در این همایش افزایش فشارخون شریانی، موضوع افزایش چربی های خون و عوارض آن بر روی قلب و مغز که موضوع مشترک هر سه رشته تخصصی است، مورد بحث و گفت‌وگو قرار می‌گیرد.
رئیس انجمن آترواسکلروز ایران افزود: همچنین اختلالات ضربان‌های قلب و روش های درمانی مدرن مثل داروهای نسل جدید و پیشرفته که عمده آن در کشور در حال مصرف است و روش های مدرن رفع تنگی عروق همچون استفاده از بالون و استنت مورد مباحثه قرار خواهد گرفت.
قاسمی، فشارخون را به عنوان بزرگ‌ترین فاکتور خطرساز بیماری قلبی و عروقی دانست و عنوان کرد: آمارها گویای این موضوع بوده که در حال حاضر ۸۰ درصد افراد جامعه بشری تا سن ۷۰ سالگی تحت تأثیر نحوه زندگی ممکن است به این بیماری مبتلا شوند، لذا تشخیص و درمان به موقع بسیار حائز اهمیت است.
افزایش فشارخون شریانی در صورت درمان به موقع بسیار خوب کنترل می‌شود و عمده عوارض ناشی از آن خذف خواهد شد ولی متأسفانه فشار خون بالا اغلب بدون علامت بوده و به عبارتی شایع‌ترین علامت فشارخون، بی‌علامتی است برای همین گاهی بیماری خاموش نامیده می‌شود.قاسمی با اشاره به اینکه کسانی که آگاهانه و با وجود اینکه از بیماری خود اطلاع دارند، ولی درمان را به تأخیر می‌اندازند یا اصلا به جهت رفع آن تلاش نمی کنند.
در خطر ویژه عوارض قرار دارند، گفت: عدم درمان این مشکل سبب نارسایی قلب که یکی از وخیم‌ترین تظاهرات فشارخون است، خواهد شد.
بنابر اعلام روابط عمومی انجمن آترواسکلروز، وی تصریح کرد: همچنین نارسایی کلیه، سکته قلبی و آسیب عروق بزرگ بدن از جمله گشادی شریان آئورت محصول عدم درمان فشار خون شریانی است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز