روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۸/۰۷
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 828
  • 1,001
  • 1,358,985
مهم‌ترین مشکل شهر تبریز بد مسکنی است

عضو شورای شهر تبریز گفت:یک میلیون و ۶۰۰ هزار شهروند در تبریز زندگی می کنند که شاید اصلی‌ترین مشکل این شهر همان موضوع بد مسکنی باشد به طوریکه عمده اقدامات مختلفی در بافت فرسوده از جمله خدمات مختصر محله‌ای و عمرانی انجام شده است.
فریدون بابایی‌اقدم در نشست هم اندیشی پایان سال اعضای انجمن صنفی روزنامه‌نگاران استان با اشاره به دیدار خود با هیات رئیسه انجمن صنفی روزنامه‌نگاران و طرح موضوعات مختلف در بخش خبرنگاران و مطبوعات استان اظهار داشت: افکار عمومی شهر باید توسط مدیریت شهری ساماندهی شود به طوریکه به عنوان عضو شورای شهر تبریز از خبرنگاران تشکر می‌کنم که افکار عمومی شهر را به ما انتقال داده و در کنار آن ابعاد مختلف دیگر شهر را نیز بازگو می‌کنند.
عضو شورای شهر تبریز خاطرنشان کرد: در قالب انتقال حاشیه‌نشینی ۱۷۱ واحد مسکونی در منطقه خلیل آباد با بدترین کیفیت احداث شد و در حال حاضر ۱۰۰ درصد افراد ساکن در آن واحدها از واحدهایشان ناراضی هستند.
وی با اشاره به اینکه کمیسیون شهرسازی شورا پیشنهاد در اولویت قرار دادن بدمسکنی را به شهرداری ارائه داده است، گفت: در این زمینه با شرکت سرمایه‌گذاری ترکیه‌ای که در استانبول و آنکارا کارهای نوسازی انجام داده است و مسکن مهر پرند با ۳۵ هزار واحد در ایران انجام داده‌اند وارد مذاکره شده‌ایم.
بابایی اقدم ادامه داد: در رابطه با حل بدمسکنی با استاندار آذربایجان‌شرقی نیز صحبت شده و از تمام رسانه‌های استان می‌خواهیم در این زمینه حساس‌سازی انجام دهند.
وی با ابراز تاسف از اینکه وقتی نعمت الهی می‌بارد در منطقه حاشیه‌نشین چندین خانه فرو می‌ریزد، گفت: با مطالعات اولیه و علمی متوجه شدیم شرکت ترکیه‌ای در سخت‌ترین شرایط توپوگرافی توانسته منازل و واحدهای خوبی احداث کند و البته سرعت پروژه نیز برای ما بسیار مهم بوده و این شرکت توانسته ۱۲ هزار ۹۰۰ واحد در پرند در عرض یک سال بسازد و این قول را برای شهر ما نیز داده است.
عضو شورای شهر تبریز با اشاره به اینکه در خوشبینانه‌ترین حالت از بین یک میلیون و ۶۰۰ هزار نفر جمعیت تبریز ۴۰۰ هزار نفر حاشیه‌نشینی وجود دارد، گفت: ما باید از تجربیات موفق دنیا استفاده کنیم و برای اجرای آن تلاش کنیم.
وی ادامه داد: مشکل اصلی شهر تبریز بدمسکنی است به طوریکه با یک بارش اخیر در تبریز یک خانه مسکونی در منطقه سیلاب قوشخانه دچار ریزش شد و این اتفاق برای همه خانه‌های حاشیه‌نشین محتمل است.
بابایی اقدم با بیان اینکه ما باید یک برنامه و چشم‌انداز چند ساله تعریف کنیم که طبق آن با یک برنامه زمانی یک مقدار مشخص از خانه‌ها نوسازی شوند، افزود: یکی از اهداف توسعه پایدار شهر، تاب آوری شهر در مقابل مخاطرات است.
وی تاکید کرد: نقشه راه اصلی افزایش کیفیت زندگی در شهر است تا در نهایت بتوان کیفیت رضایت شهروندی کسب کرد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز