روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۱۴
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 7
  • 857
  • 1,393,300
مواد مغذی کدام نوع شیر بیشتر است؟

محققان کانادایی معتقدند میزان مواد مغذی جایگزین های شیر گاو مانند شیر سویا، بادام و غیره به اندازه زیادی متفاوت از شیر گاو است و برخی از این جایگزین ها فاقد پروتیین، چربی و سایر مواد مغذی هستند.
محققان بیمارستان سنت میشل در کانادا با مطالعه روی پنج هزار کودک کانادایی متوجه شدند که کودکان سه ساله ای که روزی سه فنجان شیرهای جایگزین شیر گاو مصرف می کردند، نیم اینچ (۱/۲۷ سانتی متر) کوتاه تر از کودکانی بودند که به همان اندازه شیر گاو مصرف می کردند.
مقدار مواد مغذی در جایگزین های مختلف شیر گاو به اندازه زیادی متفاوت از شیر گاو است و منطقی است که این فرضیه را مطرح کنیم که برخی از این شیرهای جایگزین فاقد پروتیین، چربی و سایر مواد مغذی هستند.از سوی دیگر یک متخصص تغذیه که در این مطالعه شرکت نداشت، در تایید این ایده گفت: به غیر از شیر سویا، سایر محصولات غیر لبنی نیز تقریبا پروتیینی ندارند.وی در رابطه با چربی نیز گفت: شیر نارگیل نسبتا مقدار بیشتری چربی دارد اما بسیاری از جایگزین های شیر گاو حاوی چربی اندکی هستند که برای مصرف بزرگسال خوب است اما برای کودکان نوپا مناسب نیست.
وی افزود: به علاوه، کلسیم ناشی از جایگزین های شیر گاو معمولا به خوبی کلسیم شیر گاو جذب نمی شوند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز