روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۸/۰۳
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 347
  • 1,054
  • 1,354,737
مواظب سایه های پشت سرتان باشید

این روزها بازار خرید های عید گرم است و بهانه برای آمدن به خیابان و وسائل مغازه ها را دیدن بسیار است اما نباید غافل شد که در عین گرمی بازار خرید، بازار فرصت طلبان و سارقان نیز گرم گرم است.
در هیچ شرایط و موقعیتی نمی توان از شر فرصت طلبان رها شد. همواره در هر موقعیتی سارقان و افراد سودجود از فرصت ها و بی دقتی و غفلت افراد بهترین استفاده را می کنند. مترو، اتوبوس و مغازه های مملو از جمعیت بهترین فرصت برای سارقانی است که طعمه هایشان را از این مکان ها انتخاب کنند.
هریک از سارقان شیوه خود را برای رسیدن به مقصود اجرایی می کنند، برخی تک نفره و برخی دیگر در قالب تیم عمل می کنند اما نکته قابل تامل در مورد همه آن ها این است که سارقان، نقاط ضعف طعمه های خود را می شناسند.
طی سال های گذشته تیم سه نفره ای از سارقان توسط پلیس آگاهی تهران بزرگ دستگیر شد این تیم سه نفره در بازار تهران کار می کردند و در ایام نزدیک به پایان سال فعالیت هایشان مضاعف می شد، این تیم به عنوان «سیاه کن، دزد و ببر» معروف بود. این تیم به این شکل کار می کرد که یکی از سارقان طعمه خود را با حرف زدن و پرت کردن هواسش، سرگرم کرده و نفر دوم جیب طعمه اش را خالی می کرد و نفر سوم نیز مال دزدیده شده را گرفته و به سرعت فرار می کرد تا به این شکل چنانچه یکی از دو نفر از سارقان قبلی به دام پلیس افتادند مالی از آن ها به دست نیاید تا به عنوان سارق به دام بیفتند.
سارقین همواره شیوه های مختلفی را برای سرقت در پیش می گیرند و گاه برای آن ها فرقی نمی کند که پول یا گوشی تلفن همراه یا هر چیزی دیگری که دارای قیمتی باشد را از طعمه های خود به سرقت ببرند. براین اساس شناخت فرصت هایی که سارقان برای سرقت به آن نیاز دارند در کاهش آسیب شهروندان در زمینه سرقت آن هم در روزهای پایانی سال بسیار حائز اهمیت است.
نکته ای که باید به آن توجه داشت این است که سرقت‌ها از نوع جیب‌ بری در خطوط اتوبوس ‌های تندرو و ایستگاه‌ های مترو یا مکان های شلوغ مثل بازارهای خرید اتفاق می‌افتد به همین دلیل پلیس همواره توصیه می کند که شهروندان برای هر گونه خریدی بویژه در این ایام از بردن وجه نقد خودداری کرده و از کارت های عابر بانک استفاده کنند و در صورت استفاده از عابر بانک، خودشان رمز کارت را وارد کنند.
در صورتی که افراد مجبور به بردن وجه نقد برای خرید هستند آن را به راحتی در جیب خود قرار ندهند بلکه آن را در جیب های زیپ دار قرار دهند چرا که سارقان در مکان های شلوغ اقدام به تنه زنی کرده تا به راحتی جیب بری کنند.
در برخی از پرونده های سرقت دیده شده که سارق از تیغ موکت بری برای سرقت استفاده می کند به این ترتیب که سارقان که در این شیوه بیشتر طعمه های خود را از بین بانوان انتخاب کرده در مکان های شلوغ اقدام به بریدن بدنه کیف طعمه کرده تا به راحتی محتویات آن را به سرقت ببرد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز