روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۶/۰۹/۲۰
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • کاربران حاضر: 0
  • بازدید امروز: 1,849
  • بازدید دیروز: 944
  • کل بازدید ها: 486,678
موانع عضویت ایران در سازمان شانگهای رفع شده است

موانع عضویت ایران در سازمان شانگهای رفع شده است

ویتالی چورکین
«ویتالی چورکین» نماینده دائم روسیه در سازمان ملل متحد گفت پس از حل و فصل شرایط هسته ای ایران، دیگر هیچ مانعی برای عدم حضور این کشور در سازمان همکاری های شانگهای باقی نمانده است.

به نقل از اسپوتنیک، «ویتالی چورکین» نماینده دائم روسیه در سازمان ملل متحد گفت پس از حل و فصل شرایط هسته ای ایران، دیگر هیچ مانعی برای عدم حضور این کشور در سازمان همکاری های شانگهای باقی نمانده است.

روز گذشته در جلسه شورای امنیت سازمان ملل متحد، مسئله همکاری های متقابل این سازمان با دیگر سازمان های منطقه ای چون سازمان کشورهای مستقل مشترک المنافع، سازمان پیمان امنیت اجتماعی و سازمان همکاری های شانگهای مورد بررسی قرار گرفت.

نماینده دائمی روسیه در سازمان ملل اظهار نمود: به عقیده ما، پس از حل و فصل شرایط هسته ای ایران و رفع تحریم های سازمان ملل علیه ایران، دیگر هیچ مانعی برای برای عدم بررسی پیشنهاد حضور این کشور در سازمان همکاری های شانگهای باقی نمانده باشد.

روسیه، چین، قزاقستان، قرقیزستان، تاجیکستان و ازبکستان از جمله اعضای کنونی سازمان همکاری های شانگهای هستند. کشورهای روسیه سفید، هندوستان، ایران، پاکستان و افغانستان به عنوان ناظر در این سازمان حضور دارند.

در سال ۲۰۱۵، روند ورود هندوستان و پاکستان به این سازمان به پایان رسید. ارمنستان، آذربایجان، کامبوج، نپال، ترکیه و سریلانکا به عنوان کشورهای شریک جهت گفتگو در این سازمان محسوب می گردند

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میدهید!

باخبر شدن از
avatar

wpDiscuz
همگام با تبریز 2018
اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
سامانه پیامکی
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
تصویر روز