روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۰۸/۰۱
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • کاربران حاضر: 0
  • بازدید امروز: 291
  • بازدید دیروز: 1,264
  • کل بازدید ها: 842,503
موانع عضویت ایران در سازمان شانگهای رفع شده است

موانع عضویت ایران در سازمان شانگهای رفع شده است

ویتالی چورکین
«ویتالی چورکین» نماینده دائم روسیه در سازمان ملل متحد گفت پس از حل و فصل شرایط هسته ای ایران، دیگر هیچ مانعی برای عدم حضور این کشور در سازمان همکاری های شانگهای باقی نمانده است.

به نقل از اسپوتنیک، «ویتالی چورکین» نماینده دائم روسیه در سازمان ملل متحد گفت پس از حل و فصل شرایط هسته ای ایران، دیگر هیچ مانعی برای عدم حضور این کشور در سازمان همکاری های شانگهای باقی نمانده است.

روز گذشته در جلسه شورای امنیت سازمان ملل متحد، مسئله همکاری های متقابل این سازمان با دیگر سازمان های منطقه ای چون سازمان کشورهای مستقل مشترک المنافع، سازمان پیمان امنیت اجتماعی و سازمان همکاری های شانگهای مورد بررسی قرار گرفت.

نماینده دائمی روسیه در سازمان ملل اظهار نمود: به عقیده ما، پس از حل و فصل شرایط هسته ای ایران و رفع تحریم های سازمان ملل علیه ایران، دیگر هیچ مانعی برای برای عدم بررسی پیشنهاد حضور این کشور در سازمان همکاری های شانگهای باقی نمانده باشد.

روسیه، چین، قزاقستان، قرقیزستان، تاجیکستان و ازبکستان از جمله اعضای کنونی سازمان همکاری های شانگهای هستند. کشورهای روسیه سفید، هندوستان، ایران، پاکستان و افغانستان به عنوان ناظر در این سازمان حضور دارند.

در سال ۲۰۱۵، روند ورود هندوستان و پاکستان به این سازمان به پایان رسید. ارمنستان، آذربایجان، کامبوج، نپال، ترکیه و سریلانکا به عنوان کشورهای شریک جهت گفتگو در این سازمان محسوب می گردند

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میدهید!

باخبر شدن از
avatar

wpDiscuz
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز