روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۲۹
روزنامه ساقی آذربایجان
موج استفاده از مربیان بزرگ و پا به سن گذاشته در لیگ برتر هجدهم

با ناتمام ماندن موج جوانگرایی روی نیمکتهای داغ فوتبال ایران، به نظر می‌رسد موج تازه‌ای در استفاده از مربیان بزرگ و پا به سن گذاشته به راه افتاده است.
به گزارش خبرنگاران اگر در لیگ های عربی و برخی از لیگ های شرق آسیا موج استفاده از بازیکنان مطرح اما پا به سن گذاشته جهانی راه افتاده، به نظر می‌رسد در ایران هم موج استفاده از مربیان مطرح اما پا به سن گذاشته ای که مدتی است از سطح اول فوتبال دور هستند به راه افتاده است.
همین چند فصل پیش بود که فوتبال ایران از چهره‌های تکراری که سالهای زیادی به صورت چرخشی روی نیمکت تیم های مختلف می نشستند خسته شد و موجی در استفاده از مربیان جوان در فوتبال راه افتاد. در همین موج بود که به چهره‌هایی مثل علی دایی، یحیی گل‌محمدی، علیرضا منصوریان، مجتبی حسینی، رسول خطیبی، حمید استیلی، محمد خاکپور، محمود فکری، مهدی پاشازاده، جواد نکونام و خیلی چهره های جوان دیگر اعتماد شد تا خون تازه‌ای در رگ پیکره مربیگری در کشورمان دمیده شود.
اما چنین به نظر می‌رسد که اتفاق جدیدی در فوتبال ایران در حال به وقوع پیوستن است و جریانات در این فوتبال به سمتی می‌رود که رویکرد به استفاده از مربیان بزرگ اما پا به سن گذاشته‌ای که شرایط سنی شان ایجاب نمی کند در سطح اول فوتبال جهان فعالیت کنند گرایش پیدا کرده است. این اتفاق از تیم های بزرگ، متمول و پر هوادار آغاز شده و احتمال این که این موج تیم های دیگر را هم در نوردد زیاد است.
برانکو ایوانکوویچ نخستین مربی اروپایی و سطح بالایی بود از چهار فصل پیش هدایت پرسپولیس را بر عهده گرفت و در سه فصل و اندی که با این تیم در رقابتهای لیگ برتر حضور دارد دو قهرمانی و یک نایب قهرمانی را با این تیم به دست آورد تا اقبال را به سمت استفاده از این مربیان افزایش دهد.
استقلال دومین تیمی بود که به این سمت و سو رفت تا شفر را با چیزی در حدود ۷۰ سال سن به لیگ ایران تزریق کند. نتایج خوب تیم استقلال با شفر این پدیده را تداوم بخشید و بعد از آن صنعت نفتی ها به سراغ یک مربی نام آشنا و پرتغالی به نام پائولو سرجیو رفتند.
تراکتورسازی دیگر تیم پر هوادار و ریشه دار کشورمان نیز در ادامه این راه به سراغ جان توشاک ولزی رفت تا این مربی ۶۹ ساله و نام آشنا که سابقه قهرمانی در لالیگا با تیم بزرگی مثل رئال مادرید را هم در کارنامه اش دارد به لیگ ایران وارد شود.
با ادامه این روند هیچ بعید نیست در صورت عملکرد خوب این قبیل مربیان، این موج گسترده تر از قبل شده و دیگر تیم های لیگ برتری و حتی برخی از تیم های لیگ یکی نیز به سمت استفاده مربیان بزرگ و پا به سن گذاشته خارجی گرایش پیدا کنند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز