روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۶/۰۹/۲۰
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • کاربران حاضر: 0
  • بازدید امروز: 1,851
  • بازدید دیروز: 944
  • کل بازدید ها: 486,680
موزه خودروهای کلاسیک در تبریز ایجاد می‌شود

مدیرکل میراث فرهنگی آذربایجان شرقی:

موزه خودروهای کلاسیک در تبریز ایجاد می‌شود

مرتضی آبدار

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی از اعطای مجوز برای ایجاد موزه خودروهای کلاسیک در تبریز خبر داد‌.

مرتضی آبدار امشب در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی (عاشورا) آذربایجان شرقی که در استانداری برگزار شد، با اشاره به اهداف این سازمان در راستای تحقق شعار اقتصاد مقاومتی اظهار داشت: ایجاد ظرفیت‌های جدید در هتلینگ، تدوین بسته حمایت از گردشگری و اجرای آن، تدوین بسته حمایت از کارگاه‌های صنایع دستی و تولیدی از جمله سیاست‌های این سازمان در راستای تحقق شعار اقتصاد مقاومتی است.

وی افزود: تسریع در احداث مؤسسات جدید و صنایع دستی با تاکید بر بازاریابی، افتتاح پروژه‌های نیمه تمام، توانمندی مجامع محلی و آموزش به دانش آموزان مدارس در خصوص راهنمای گردشگری از دیگر برنامه‌های این سازمان به شمار می‌رود.

وی از آماده سازی زیرساخت‌های جهانی در سه حوزه کندوان، بازار تبریز و موزه‌های کلیسای سنت استپانوس جلفا خبر داد و افزود: تا ۷۵ درصد برنامه‌های آمادگی زیرساخت‌ها عملیاتی شده است.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان از اعطای ۲۴۵ مورد مجوز برای ایجاد هتلینگ جدید در استان خبر داد و گفت: از این تعداد، ۷۵ مورد در حال ساخت و بهره برداری است و ۳۹ پروژه نیز در سطح استان اجرایی می‌شود.

آبدار به واگذاری بناهای تاریخی، اعطای مجوز به موزه خودروهای کلاسیک، همکاری با طرح موزه‌ای به وسعت یک شهر، مشارکت در ایجاد موزه مشاغل در بازار تبریز، ایجاد ظرفیت‌های جدید در هتلینگ اشاره کرد و گفت: در راستای تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی بر تسریع در ایجاد مؤسسات جدید صنایع دستی با تاکید بر بازاریابی تمرکز کرده‌ایم.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی  در عین حال خاطرنشان ساخت: توسعه کارگاه های روستایی در سه ماهه دوم سال باید به میزان ۲۰ درصد تحقق می‌یافت که از این میزان تا کنون ۶ درصد تحقق یافته است.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میدهید!

باخبر شدن از
avatar

wpDiscuz
همگام با تبریز 2018
اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
سامانه پیامکی
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
تصویر روز