روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۷
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 305
  • 702
  • 1,334,506
موزه مطبوعات، فرهنگ و هویت آذربایجان را تقویت خواهد کرد

رئیس سازمان میراث فرهنگی آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه موزه مطبوعات و نگارخانه محلی عرصه فرهنگ و هویت آذربایجان را تقویت خواهد کرد، گفت: این موزه جزو لیست موزه‌ها ثبت خواهد شد تا به صورت رسمی برای نسل آینده و یادگارفعالیت‌های اهل رسانه را نشان دهد.
مرتضی آبدار در مراسم آغاز تجهیز موزه مطبوعات آذربایجان اظهار داشت: طبق دستورات استانداری، احداث موزه مطبوعات جزو برنامه‌های زیرساختی تبریز ۲۰۱۸ قرار گرفت.
وی با بیان اینکه برای احداث موزه مطبوعات، سه مجموعه خانه احیاء شده است، افزود: این موزه با هماهنگی انجمن صنفی خبرنگاران استان ایجاد شده و برای آن طرح محتوایی نوشته شده و در حال دریافت مجوز هستیم و امروز نیز آغاز تجهیز موزه شروع شده است.
رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری استان با اشاره به اینکه تجهیز موزه مطبوعات با همکاری انجمن صنفی خبرنگاران استان صورت خواهد گرفت،گفت: علاوه بر موزه مطبوعات، ایجاد موزه نگارگری مکتب آذربایجان را نیز خواهیم داشت.
وی با بیان اینکه موزه مطبوعات و نگارخانه محلی عرصه فرهنگ و هویت آذربایجان را تقویت خواهد کرد، بیان داشت: این موزه جزو لیست موزه‌ها ثبت خواهد شد تا به صورت رسمی برای نسل آینده یادگار فعالیت‌های اهل رسانه را نشان دهد.
آبدار در خصوص درخواست شهرداری تبریز مبنی بر ادغام نگارخانه هنرهای اسلامی با نگارخانه مکتب آذربایجان گفت: نگارخانه هنرهای اسلامی نشانگر آثار در کل جهان اسلام است و به صورت پژوهشی عمل می‌کند در حالی که موضوع مکتب نگارگری تبریز حالت موزه‌ای داشته و با رویکرد ثبت و به عنوان نگارگری و نقاشی فعال خواهد بود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز