روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۰۶
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 898
  • 1,139
  • 1,384,205
موزه مطبوعات؛ نشانگرهویت تاریخی وفرهنگی آذربایجان است

به گزارش شهریار، صادق نجفی در این بازدید با بیان اینکه تبریز دارای پیشینه تاریخی در زمینه چاپ و مطبوعات است، تاکید کرد: با توجه به تاریخ درخشان تبریز و آذربایجان در مطبوعات ایران، راه اندازی موزه مطبوعات در این شهر یک امر ضروری است.
وی ادامه داد: اسناد و مدارک موجود از ابتدای تاریخ ورود چاپخانه و مطبوعات به تبریز باید جمع‌آوری و در موزه مطبوعات به نمایش گذاشته شود.
تاکید کرد: موزه مطبوعات تبریز می تواند به عنوان یکی از پروژه‌های عمرانی- فرهنگی در تبریز۲۰۱۸ مورد توجه قرار گیرد.
وی انتخاب خانه تاریخی حریری برای ایجاد موزه مطبوعات را بسیار ارزشمند دانسته و خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه خیابان عابرگذر تاریخی «تربیت» از گذشته تا امروز قلب تپنده فعالیت‌های فرهنگی اعم از دفتر نشریات، چاپخانه‌ها و کتابفروشی‌های قدیمی تبریز بوده ، انتخاب این محل برای افتتاح موزه مطبوعات می‌تواند از لحاظ واگویی گذشته فرهنگی درخشان تبریز برای گردشگران داخلی و خارجی جذاب باشد.
شهردار تبریز ادامه داد: در حال حاضر شهرداری تبریز به دلیل تعدد برنامه‌های فرهنگی ، هنری و اجتماعی ، به نهادی جریان ساز در این حوزه تبدیل شده و به عنوان دستگاهی موفق در حوزه فرهنگی عمل می‌کند.
وحید زینالی، رئیس انجمن صنفی مطبوعات آذربایجان شرقی نیز با اشاره به قدمت کم مانند تبریز و آذربایجان در حوزه چاپ و نشر، ابراز امیدواری کرد: شهرداری تبریز با مشارکت در اجرا و تجهیز موزه مطبوعات علاوه بر برآورده کردن خواسته به حق فعالان رسانه‌ای استان، نام نیکی از خود در تاریخ فرهنگ و هنر این خطه بر جای بگذارد.
وی یادآور شد: قطعاً جمع‌آوری مطبوعات یک‌‌ونیم قرن گذشته کشور و آذربایجان در چنین موزه‌ای ضمن حفظ و نگهداری این اسناد مکتوب برای آیندگان محل مناسبی برای انجام تحقیقات و پروژه‌های مختلف در خصوص تاریخ مطبوعات خواهد بود.
گفتنی است در این بازدید مدیرکل روابط عمومی و بین‌الملل شهرداری تبریز نیز حضور داشت.
وی در ادامه از برپایی خیمه های معرفت در هشت منطقه مختلف شهر تبریز همزمان با ماه مبارک رمضان را فرصتی مغتنم برای استفاده از ظرفیت های معنوی ماه رمضان دانست.
وی اظهار داشت: شهرداری تبریز با همکاری گروههای مذهبی از اول ماه رمضان در ۸ نقطه تبریز اقدام به برپایی غرفه های معرفت برای استفاده بیشتر شهروندان از ظرفیت معنوی این ماه مبارک نموده است.
نجفی با تشریح فعالیت های معنوی و قرآنی صورت گرفته در خیمه های معرفت اظهار داشت: حضور روحانیون در این غرفه ها و پاسخگویی به شبهات و سوالات شرعی شهروندان، غرفه های مشاوره، پرسش و پاسخ، مباحث اعتقادی، برگزاری مسابقه در بین کودکان و نوجوانان حاضر در پارک و ارائه برنامه های آموزشی مختلف از جمله فعالیت های صورت گرفته در خیمه های معرف بوده است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز