روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۸/۰۳/۰۱
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 84
  • 884
  • 1,046,329
موزه هنرهای معاصر تبریز با ۴۸ میلیارد ریال اعتبار اجرا می شود


مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی گفت: موزه هنرهای معاصر با تخصیص ۴٨ میلیارد ریال در مرحله جابجایی پیمانکار بوده و کارهای اجرایی آن در ماه‌های آینده شروع می شود.
محمد محمدپور در بازدید از طرح های فرهنگی استان به همراه نائب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: این موزه جزو طرح‌ های ملی بوده که در میدان آذربایجان با زیربنای ۶ هزار و ٢١٨ مترمربع و مساحت ۵ هزار و ٢۴٠ مترمربع در حال احداث است.
محمد محمدپور با بیان اینکه این مجموعه در ۴ طبقه احداث می‌شود، اظهار داشت: این مجموعه شامل سالن های نمایشگاه و موزه است و در آن آثار و تولیدات عرفا، مفاخر، مشاهیر، هنرمندان و نویسندگان نگهداری و در معرض دید بازدیدکنندگان قرار می گیرد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی همچنین یادآوری کرد: احداث طرح تالار شهر تبریز نیز در سال ١٣٨٧ آغاز شده و در زمینی به مساحت ١۴ هزار و ٢٠٠ مترمربع با زیربنای ١۶ هزار مترمربع در حال احداث است.
محمدپور ادامه داد: کل هزینه اختصاص یافته به این طرح تا پایان سال ٩٠ حدود ۴۴ میلیارد و ٧٢٠ میلیون ریال و پیشرفت فیزیکی آن نیز ١۵ درصد بود.
وی گفت: این طرح با تخصیص ٨۵ میلیارد ریال و با انتخاب و استقرار پیمانکار جدید بعد از ۶ سال تعطیلی دوباره وارد مرحله اجرایی شد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی اظهار داشت: این طرح در ۳ طبقه در ۳ تالار مجزا و متصل شامل تالار موسیقی با ٩٠٠ نفر ظرفیت، تالار نمایش با ٧٠٠ نفر ظرفیت و ساختمان اداری در شهرک باغمیشه جنب لاله پارک تبریز در حال احداث است.
محمدپور، در بازدید از مقبره‌الشعرای تبریز نیز، احیای ردیف اعتباری این مجموعه در برنامه‌ بودجه سال ٩٨ را خواستار شد.
وی در بازدید از مجموعه تئاتر شهر تبریز به انجام مطالعات آسیب‌ شناسی ساختمان این مجموعه اشاره کرد و گفت: منتظر ارائه گزارش نهایی مشاور در این زمینه هستیم.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز