روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۴/۲۲
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 128
  • 416
  • 1,296,519
موسیقی عاشیقی حاوی مطالب اخلاقی و معنوی است

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی استانداری آذربایجان‌شرقی با تاکید بر اینکه تلاش شود تا کنگره بین المللی عاشیقلار حداقل هر دو سال یکبار در هفته وحدت برگزار شود، گفت: باید از هنر موسیقی عاشیقی صیانت کنیم و به حق که تمامی مطالب مطرح شده در قالب موسیقی عاشیقی، حاوی مفاهیم اخلاقی و معنوی است.
علی بدرشکوهی در آیین افتتاحیه کنگره بین المللی عاشیقلار؛ همنوای پیامبر مهربانی با تاکید بر این‌که تمامی ویژگی‌های یک جامعه ایده‌آل در هنر موسیقی عاشیقی متجلی می‌شود، افزود: زبان هنر، زبانی جهانی است و اگر این زبان درست پا بگیرد، جغرافیا نمی‌شناسد.
وی در ادامه گفت: اگر برای زبان هنر به ویژه هنر موسیقی عاشیقی سازوکار درستی فراهم شود می‌توانیم به عنوان ابزار پیام رسانی در آنسوی مرزها از آن بهره بجوییم.
مدیرکل فرهنگی و اجتماعی استانداری آذربایجان‌شرقی با تاکید بر این‌که در دولت تدبیر و امید قدم‌های بزرگی برای شکوفایی هنر در بخش‌های مختلف به ویژه هنر عاشیقی که جزوی از هنر فاخر است برداشته شد، بیان کرد: معتقدم که توجه به هنر فاخر در راس برنامه‌های دولت است.
وی با اشاره به استفاده از ظرفیت‌های فرهنگی و داشته‌های هنری برای مقابله با تهاجم فرهنگی، گفت: با اتکا به هنر و ظرفیت‌های فرهنگی جامعه می‌توان با هجمه‌های فرهنگی و تبلیغی مقابله کرد.
وی در ادامه بر توجه به سرمایه‌های اجتماعی تاکید کرده و این موضوع را از الزامات جامعه دانست و افزود: هنرمندان و صاحبان هنر سرمایه‌های اصلی اجتماعی جامعه هستند.
بدرشکوهی با بیان این‌که پرداختن به مقوله مهم سرمایه‌های اجتماعی جزو ماموریت‌های مهم ماست، افزود: توجه جدی به وضعیت معیشتی اهالی هنر نیز از جمله موارد مهم است که باید مورد توجه قرار گیرد.
وی در خاتمه تاکید کرد: امید است دست به دست هم داده و فضای لازم برای تعالی بیشتر هنر موسیقی عاشیقی را فراهم کنیم.
گفتنی است، کنگره بین المللی عاشیقلار؛ همنوای پیامبر مهربانی با حضور ۳۰۰ عاشیقآغاز شده وتا ششم آذرماه در تبریز برگزار می‌شود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز