روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۰۳
روزنامه ساقی آذربایجان
موسیقی

موسیقی زبان گفت و گو با اروپا و بویژه کشوری مانند ایتالیا است

رایزن فرهنگی ایران در ایتالیا نیز در گفت وگو با خبرنگار ان گفت: این موضوع فقط به موسیقی محدود نخواهد شد و با ایتالیا علاوه بر ارتباط سیاسی و تجاری اقتصادی، روابط فرهنگی زیادی داریم و بیشترین برنامه ها را بین کشورهای اروپایی با ایتالیا داریم.
اکبر قولی، راه اندازی اتاق ایران، انتشار کتاب و فعالیت های نمایشگاهی را از جمله برنامه های مشترک فرهنگی انجام شده میان ایران و ایتالیا عنوان کرد.
وی درباره لغو سفر گنجینه موزه هنرهای معاصر تهران به برلین و رم و علاقه مندی ایتالیا به میزبانی و نمایش این آثار گفت: قطعا ایتالیایی ها علاقه‌مند به حضور این آثار در کشورشان هستند و در انجام شدن یا نشدن این کار نظرهای مختلفی وجود دارد، افرادی مخالف، افرادی موافق و افرادی با شرایطی موافق این کار بودند اما ایتالیایی ها بسیار به این موضوع علاقه مند هستند و همچنان آن را پیگیری می کنند.
قولی افزود: من به عنوان مسئول مدیریت روابط فرهنگی در ایتالیا حلقه وصلی بین نهادهای فرهنگی ایران و ایتالیا هستم و سال گذشته، مدیر فستیوال راونا به دفتر رایزنی فرهنگی ایران مراجعه کرد و پیشنهاد این برنامه را داد.
وی با بیان اینکه باید در کار فرهنگی به ذائقه مخاطب توجه کرد، ادامه داد: مخاطب ایتالیایی، موسیقی را دوست دارد و برایش جذاب است، موسیقی زبان گفت و گو با اروپا و به ویژه کشوری مانند ایتالیا محسوب می شود، از همین رو، تقاضای گروه موسیقی راونا را به مدیرعامل بنیاد رودکی منتقل کردم که در سفر او به ایتالیا، جلسه مشترکی میان مدیرعامل بنیاد رودکی و مدیر فستیوال راونا برگزار کردیم.
قولی با بیان اینکه بهترین نحوه کار فرهنگی با هر کشوری تعامل و رفت وآمد است، ادامه داد: اینگونه روابط بیشترین بازدهی را دارد و ما در همان جلسه پیشنهاد دادیم در قبال آن دوست داریم نوازندگان ایرانی را هم به ایتالیا بیاوریم.
رایزن فرهنگی ایران در ایتالیا گفت: ما وظیفه خود را در اینجا انجام داده ایم و توقع داریم مسئولان حمایت کنند تا بتوانیم از ظرفیت های فرهنگی کشورهای مختلف استفاده کنیم.
قولی اجرای مشترک ارکستر سمفونیک تهران و ارکستر فستیوال راونای ایتالیا را بزرگترین اتفاق در مناسبات فرهنگی دو کشور دانست و گفت: اتفاقی که در تهران افتاد را می توان بزرگترین رویداد هنری در مناسبات فرهنگی دو کشور و حتی ایران و اروپا طی ۲۰ سال گذشته دانست.
وی ادامه داد: در شرایطی که ایران دائم تحت فشارهای رسانه ای است تا آن را ناامن نشان داده و به انزوا بکشانند، هنر بهترین ابزار دیپلماسی فرهنگی است و هیچ فعالیتی تاثیرگذارتر از حضور هنرمندان در کشورها نیست.
رایزن فرهنگی ایران در ایتالیا همچنین درباره اجرای ارکستر ملی ایران در ایتالیا گفت: من اجرای ارکستر ملی ایران در ایتالیا را پیگیری خواهم کرد و این نکته را باید بگویم که برای موسیقی نواحی و ملی ما در ایتالیا به شدت علاقه‌مند وجود دارد.

موافقت با عرضه ۱۹ فیلم برای شبکه نمایش خانگی

شورای صدور پروانه نمایش خانگی با عرضه ۱۹ فیلم ایرانی و خارجی موافقت کرد. در جلسه شورای پروانه نمایش خانگی که با حضور اکثریت اعضاء برگزار شد، با عرضه فیلم های «ماجرای نیمروز» به تهیه کنندگی سیدمحمود رضوی و کارگردانی محمدحسین مهدویان و فیلم «شاباش» به تهیه کنندگی حسن حبیبی خلیفه لو و کارگردانی حامد کلاهداری موافقت شد.
در این جلسه با عرضه ۲ فیلم «طاقباز» به تهیه کنندگی علی یاور و کارگردانی شهرام اسدزاده و «زخم باز» به تهیه کنندگی مصطفی علمی فرد و کارگردانی حسین تبریزی موافقت به عمل آمد.
همچنین در این جلسه با عرضه ۱۱ عنوان فیلم خارجی، سه عنوان فیلم مراکز فرهنگی و جشنواره ها و یک عنوان فیلم مستند و آموزشی موافقت صورت گرفت.

«سلام بمبئی ۲» ساخته می شود

(سلام بمبئی٢) دومین فیلم محصول مشترک سینمای ایران و بالیوود هندوستان است که قربان محمدپور خود تهیه‌کنندگی آن را برعهده دارد.
قربان محمدپور هفته آینده به همراه حسن غلامی سرمایه‌گذار و سیمون سیمونیان مشاور پروژه عازم بالیوود خواهند شد تا قرارداد خود را با عوامل هندی نهایی کنند.حسن پویا به عنوان مدیر فیلمبرداری، عبدالله اسکندری طراح چهره‌پردازی، مجید میرفخرایی طراح صحنه و لباس، علیرضا علویان صداگذار و علی ایرانی به عنوان مشاور تهیه‌کننده تا این لحظه حضورشان قطعی شده است.واشو بگنانی تهیه‌کننده سر‌شناس هندی تهیه‌کنندگی این فیلم را در هند برعهده دارد.دو بازیگر ﻣﺮﺩ اصلی فیلم که از سینمای ایران خواهند بود هفته آینده انتخاب خواهند شد. بازیگر نقش دختر شیطان نیز از میان سوپراستارهای زن هندی انتخاب می‌شود.به محض صدور مجوزهای لازم از طرف دولت هند تیم ٢۴ نفره ایران عازم بالیوود خواهند شد تا فیلمبرداری فیلم را شروع کنند.
دختر شیطان داستان یکی از بچه‌های ابلیس است که می‌خواهد توبه کند. شرط پذیرش توبه‌اش آن است که به یک آدم بی‌گناه سجده کند. دختر شیطان وارد زمین می‌شود و به دنبال یک آدم بی‌گناه می‌شود.این فیلم همانند سلام بمبئی به دو زبان انگلیسی فارسی تولید خواهد شد.
سلام بمبئی زمستان پیش اکران شد و به فروش پانزده میلیارد تومانی رسید.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز