روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۱۴
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 19
  • 857
  • 1,393,312
موضع گیری شطرنج علیه داورزنی

محمدجعفر کامبوزیا در گفت‌وگو با خبرنگاران، در خصوص احتمال تعلیق شطرنج ایران به دلیل بدهی به فیده اظهار داشت: ایران باید ۱۸۰ هزار دلار به فیده پرداخت کند و قرار بود که اولین قسط آن پرداخت شود و اگر حتی تا آخر هفته هم این قسط پرداخت شود شطرنج ایران تعلیق نخواهد شد.
وی ادامه داد: در هر شرایطی این پول به فیده پرداخت خواهد شد، پس چه بهتر که پیش از این که تعلیق شویم پرداخت شود. وزارت ورزش فکر کرده می‌تواند به فیده زور بگوید و از پرداخت این مبلغ امتناع کند اما همانطور که گفتم فیده این پول را از ما خواهد گرفت.
نایب رئیس فیده در مورد این که داورزنی گفته رئیس فدراسیون شطرنح باید پاسخگوی بدهی به فیده باشد، تصریح کرد: اول این که فیده قرارداد میزبانی رقابت‌های شطرنج بانوان جهان را با وزارت ورزش منعقد کرد، نه با فدراسیون شطرنج. ضمن اینکه داورزنی به عنوان معاون وزیر ورزش دارای شخصیت حقوقی است و نمی‌تواند بگوید من این مبلغ را نمی‌دهم چون مسئولان قبلی وزارت ورزش متعهد شده بودند این مبلغ را پرداخت کنند.
کامبوزیا افزود: قرار بود این مبلغ بهمن سال گذشته پرداخت شود اما من سعی کردم پرداخت این مبلغ را به تعویق بیندازم با این حال دیگر کاری از دست من برنمی‌آید. من هم برای آبروی خودم ارزش قائل هستم و هم برای آبروی ورزش ایران.
وی با اشاره به این که قرار نبود تعلیق اولیه فدراسیون شطرنج تنها یک روز باشد، گفت: همان زمان هم که شطرنج ایران تعلیق شد من اجازه ندادم این تعلیق بیشتر از یک روز طول بکشد.
نایب رئیس فدراسیون جهانی شطرنج در پایان خاطرنشان کرد: ما چون مسئولیت‌پذیر نیستیم در ورزش به جایی نمی‌رسیم. مسئولان وزارت ورزش متوجه باشند که آبروی ورزش ایران در خطر است و احساس مسئولیت بیشتری کنند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز