روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۸/۰۳
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 8
  • 948
  • 1,355,346
موفقیت در راه اندازی واحد تصفیه نفتا در پالایشگاه نفت بندرعباس : افزایش ظرفیت تولید بنزین پالایشگاه تا سقف ۱۲ میلیون لیتر در روز

واحد تصفیه نفتا در طرح افزایش ظرفیت بنزین پالایشگاه نفت بندرعباس با موفقیت راه اندازی شد.
مدیرعامل شرکت پالایش نفت بندرعباس با اعلام این خبر گفت: این واحد به عنوان تامین کننده خوراک بخش بنزین سازی و برای حذف ترکیبات آلی نیتروژن دار، گوگرد دار، اکسیژن دار، اشباع هیدروکربورهای غیر اشباع ( اولفینی) و حذف سموم اضافی مانند آرسنیک و سرب که برای بخش بنزین سازی مضر است تعبیه شده است.
هاشم نامور افزود: این واحد برای تحقق اقتصاد مقاومتی و برطرف کردن نیاز کشور، جلوگیری از خام فروشی و توسعه ظرفیت پالایشی، حفظ منافع ملی و بهره گیری از سرمایه گذاری های انجام شده با همت کارکنان متعهد و انجام برنامه ریزی دقیق و منسجم در مرحله نخست واحد تصفیه نفتا راه اندازی شد.
وی اظهار کرد: واحد بنزین سازی طرح افزایش ظرفیت دارای چهار بخش تصفیه نفتا، اکتان افزا، احیاء کاتالیست و تثبیت کننده است.
مدیرعامل شرکت پالایش نفت بندرعباس خاطرنشان کرد: واحد بنزین سازی موجب تولید روزانه سه میلیون لیتر بنزین با کیفیت مطابق با استانداردهای یورو ۴ است که با بهره بردای از این واحد ظرفیت تولید بنزین پالایشگاه تا سقف ۱۲ میلیون لیتر در روز می رسد.
نامور تصریح کرد: همچنین با بهره برداری از واحد تصفیه نفتا در طرح افزایش ظرفیت بنزین پالایشگاه نفت بندرعباس، تمام مراحل آماده سازی تامین آب، برق، بخار و تامین انواع بخار با موفقیت انجام شد.
وی در پایان با بیان اینکه طرح افزایش ظرفیت تولید بنزین پالایشگاه نفت بندرعباس دارای ۹ واحد اصلی است، اضافه کرد: واحدهای تصفیه نفتای سنگین با ظرفیت ۲۵ هزار بشکه در روز، واحد تصفیه نفتای سبک با ظرفیت ۲۱ هزار بشکه در روز، واحد تبدیل کاتالیستی با ظرفیت ۲۵ هزار بشکه در روز، واحد تصفیه نفت گاز با ظرفیت ۵۰ هزار بشکه در روز و واحد بازیافت گوگرد با ظرفیت ۱۲۰ تن در روز از واحد های مهم این طرح به شمار می روند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز