روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۳۰
روزنامه ساقی آذربایجان
موقعیت نامناسب ایــران در رتبه‌بندی بین‌المللی« شکاف جنسیتی »

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری با بیان اینکه انتظار داریم عزم ملی سوادآموزی در دستگاه‌های مختلف دولتی وجود داشته باشد گفت: سواد و پایه اولیه آموزش را برای اعتلاء و پیشرفت زنان و بهبود شرایط خانواده و شاخص‌های اقتصادی و فرهنگی و بین المللی نیاز داریم. به لحاظ رتبه بندی بین‌المللی شکاف جنسیتی، علیرغم تحولات چشمگیر، موقعیت خوبی در جهان نداریم و باسوادی زنان می‌تواند در این زمینه بسیار کمک کند.
معصومه ابتکار گفت: امروز سواد گسترده تر از توانایی خواندن و نوشتن است. افزایش سطح اطلاع نسبت به ابعاد مختلف زندگی و قدرت تشخیص به سواد برمی‌گرد و قدرت تشخیص بدون سواد اتفاق نمی افتد.
معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری با بیان اینکه سواد را دریچه ای به سمت قدرت درک و نقد و تحلیل نسبت مسائل و اخبار و اطلاعات می دانیم گفت: یکی از مشکلاتی که امروز وجود دارد نحوه برقراری ارتباطات است و سواد پله اول برقراری ارتباطات صحیح و مناسبات صحیح اجتماعی خانوادگی و فرهنگی است.
معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری با بیان اینکه انتظار داریم این نگاه در دستگاه‌های مختلف دولتی وجود داشته باشد. همچنین به لحاظ رتبه بندی بین المللی شکاف جنسینی علیرغم تحولات چشم‌گیر، موقعیت خوبی در جهان نداریم و باسوادی زنان می‌تواند در این زمینه بسیار کمک کند. زنان در سطح تحصیلات آکادمیک بسیار رشد داشته‌اند که نشان می‌دهد این ظرفیت وجود دارد. سرعت پر کردن شکاف جنسیتی سواد توسط زنان بسیار بالا بوده و باید با استفاده صحیح از فرصت ها و بکارگیری ظرفیت های داوطلبانه، فضا را برای جذب بیسوادان فراهم کنیم.
ابتکار درپایان گفت: «سند توسعه زنان و خانواده» در دست بررسی است. امیدواریم با نگاه علمی و تجربه‌ای که جمع آوری کرده‌ایم نسبت به تدوین سند توسعه با نگاه جامع و فرابخشی در سطح هر استان و به فراخور شرایط خاص استانی بتوانیم در قالب تکلیفمان در برنامه ششم توسعه عمل کنیم.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز