روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۵/۲۴
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 169
  • 231
  • 1,307,789
مولاوردی هم رفت

photo_2018-07-21_11-21-54قانون منع بکارگیری باز نشسته ها شامل خیلی از کارگزاران دولتی نظام جمهوری اسلامی شد.خانم دکتر شهیندخت مولاوردی، دستیار ویژه رییس جمهور در حقوق شهروندی نیز از مدیرانی بود که مشمول این قانون شد.
هیچ شکی در تبعیت از قانون نیست و از آن بالاتر، تمکین به نص قانون بدون تفسیر های من درآوردی از آن ، شرط لازم برای هرگونه فعالیت سیاسی و اجتماعی صادقانه و توسعه گرا در حوزه دولتی و غیردولتی است که هر چه بر سرمان آمده از دور زدن ها و تفسیر های خودمدارانه از قانون بوده است. در همین راستا بی مناسبت نیست یادآوری این که “قانون” و “عدالتخانه” مطالبه ۱۲۰ ساله ایرانیان بوده و همچنان نیز هست.
اما جدا شدن مولاوردی از کابینه دولت دوازدهم از جنس دیگری است و جای خالی او در کابینه بسیار پررنگ خواهد نمود. مولاوردی مصداق بارز “ کنشگران مرزی” در نظریه دکتر فراستخواه است. دکتر فراستخواه تنها راه گشودن گره هایی که در روند توسعه ای ایران عزیز بوجود آمده است را “کنشگران مرزی” می داند. کنشگران مرزی نخبگانی هستند که هم مکانی در حاکمیت دارند و هم مُکنتی در جامعه مدنی. این کنشگران ضمن این که در حاکمیت حضور دارند بلکه انگیزه، توان و جسارت تعامل با جامعه مدنی را هم دارند. وجود این گرانقدر گوهر ها در حاکمیت می توانند خواسته ها و مطالبات انباسته شده جامعه مدنی و توده ها را به عزم حاکمان نزدیک تر کند و از عمق شکاف ها بین جامعه مدنی و حاکمیت بکاهند.
نکته برجسته همراهی خانم مولاوردی با دولت های یازدهم و دوازدهم را دقیقا در همین راستا می توان ارزیابی کرد.
ایشان مطالبات زنان مسلمان ایرانی را با جسارت، شهامت و صداقتی مثال زدنی در عین تمکین به الزامات حاکمیتی از تریبون دولت طرح کرد.او دقیقا انگشت بر زخم های دیرین و خون چکان جامعه زنان ایرانی گذاشت که تا کنون از تریبون های رسمی به آن پرداخته نشده بود.
البته این رویه ایشان را، جریان هایی که همیشه سد راه توسعه پایدار ایران عزیز بوده اند، برنمی تابیدند.حجم اهانت ها، تهمت ها و پرونده سازی ها در حق او، نشان دهنده میزان مقاومتی است که هسته های اقتدارگرا در برابر اندیشه ژرف و عمل خالصانه او از خود نشان می دادند.
به زعم من از این جهت می توان او را مصداق بارز “ایثارگران سیاسی” در نظریات توسعه ای دکتر رنانی نیز دانست.
دکتر رنانی معتقد است که عرصه سیاسی ایران چون میدان جهادی است که برای رسیدن به توسعه پایدار ایران عزیز، گاها باید از میدان مین هم گذشت. گذشتن از این “میدان مین” های سیاسی کار مدیران عافیت اندیش و منفعت طلب نیست. این میدان، مدیرانی از جنس بسیجیان جبهه دیده عاشق، خالص و خداجویی می خواهد که برای توسعه ایران عزیز پای در میدانی بگذارند که پر است از خطر و ترکش های های توهین و افترا. و مولاوردی “زن” شجاع این میدان خطیر بود.
او به عشق توسعه پایدار ایران عزیر سعی کرد مسیر زنان ایرانی را برای مشارکت در ساختن ایرانی آباد، سرفراز و توسعه یافته باز کند. انشاالله آنچه که او در ۵ و نیم سال همراهی با دولت “تدبیر و امید” کرد منشا کارهای مبارکی در حوزه زنان و حقوق شهروندی خواهد شد که تا کنون انجام یافته یا بعد از این انجام خواهد یافت.
هرچند نبودن او و مشی سیاسی اش در کابینه نظام مقدس جمهوری اسلامی را ضایعه برای جامعه زنان ایران عزیز می دانم ولی امیدوارم که با تدبیر رییس جمهور فرصتی جدید برای بروز توانمندی های مدیریتی زنان ایرانی در سطح کلان و ملی ایجاد شود.
هرچند “به پایان آمد این دفتر” ولی ایمان دارم که “حکایت همچنان باقی است”.

شیرین یوسفی

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز