روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۱۲
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 636
  • 1,097
  • 1,389,801
میزبانی اصفهان از بزرگترین کنفرانس علمی جهان در سال ۲۰۱۸

شهردار اصفهان خبر داد

شهردار اصفهان گفت: با توجه به پیگیری های مستمر به عمل آمده سی و پنجمین کنفرانس جهانی پارک های علم و فناوری در سال ۲۰۱۸ به میزبانی اصفهان در ایران اسلامی برگزار خواهد شد.
به خبرگزاری ساقی آذربایجان به نقل از اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان مهدی جمالی‌نژاد با اشاره به لزوم توجه به علم و فناوری های نوین در کشور و تبدیل کلان شهر اصفهان به شهری دانش محور در سال ۱۴۰۰ اظهار داشت: با توجه به پیگیری های مستمر به عمل آمده سی و پنجمین کنفرانس جهانی پارک های علم و فناوری در سال ۲۰۱۸ به میزبانی اصفهان در ایران اسلامی برگزار خواهد شد.
وی با اشاره به منویات مقام معظم رهبری در خصوص تولید علم، افزود: علم و تحقیق کلید قطعی پیشرفت کشور به شمار می رود و هر اندازه که در این مسیر حرکت کنیم زمینه رشد و ارتقای علمی کشور را محقق کرده و توانسته ایم با تکیه بر داشته های علمی کشور برای ایران اسلامی جذب سرمایه داشته باشیم.
شهردار اصفهان تصریح کرد: در این میان لزوم توجه به مراکز تولید علم که یکی از آنها شهرک علمی و تحقیقاتی بوده یک امر ضروری است اکنون با پیگیری های فراوان همکارانمان در شهرک علمی و تحقیقاتی توانسته ایم در راستای تحقق این مهم میزبانی سی و پنجمین کنفرانس جهانی پارک های علم و فناوری (IASP 2018) در سال ۲۰۱۸ را بر عهده بگیریم.
جمالی‌نژاد با اشاره به اینکه میزبانی این کنفرانس افتخار بزرگی است که اکنون نصیب اصفهان شده، ادامه داد: در ۳۳ کنفرانس برگزار شده کشورهای فرانسه،‌ انگلستان، ‍ژاپن، استرالیا، آمریکا، ایرلند، فنلاند، کانادا، چین، برزیل، ایتالیا، ترکیه، اسپانیا، پرتغال، آفریقای جنوبی، کره جنوبی، دانمارک، استونی و قطر میزبانی این اجلاس را بر عهده داشته اند که بعضاً برخی از کشورها چند دوره میزبانی این کنفرانس بین المللی را عهده دار بوده اند.
وی در ادامه با اشاره به روند پذیرش اصفهان به عنوان میزبان کنفرانس سی و پنجم، گفت: بر اساس فراخوان انجمن بین المللی پارک های علمی و مناطق نوآوری در سال ۲۰۱۶، اصفهان نیز آمادگی خود را اعلام کرد.
جمالی‌نژاد در ادامه به بیان ویژگی های شاخص این کنفرانس پرداخت و عنوان داشت: این کنفرانس بزرگترین گردهمایی مدیران و کارشناسان دنیا در حوزه پارکهای علم و فناوری و تحقق دانش محوری است، به همین دلیل در واقع بزرگترین واقعه سالانه در حوزه پارکهای علمی در سطح بین المللی به شمار می رود.شهردار اصفهان به اهمیت میزبانی اصفهان و داشته های آن برای کلان شهر اصفهان اشاره و خاطرنشان کرد: قطع به یقین برگزاری این اجلاس در اصفهان می تواند آورده های علمی بسیاری را برای محققان و پژوهشگران اصفهانی به همراه داشته باشد و فرصت بسیار مغتنمی در این عرصه و تحقق رویکردهای دانشی خواهد بود.
جمالی‌نژاد ادامه داد: از بعد گردشگری و اقتصادی نیز حضور بیش از یک هزار و ۷۰۰ شرکت کننده در این اجلاس جهانی می تواند زمینه حضور گردشگران بیشتری در شهر باشد و به واقع آنها تبدیل به سفیران گردشگری اصفهان خواهند شد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز